Karolína Plíšková nemá se svými trenéry trpělivost. Během osmi let už bude mít osmého kouče…

Přidat na Seznam.cz

Dá se říci, že kariéra české tenistky Karolíny Plíšková není vůbec špatná. Dvě finále na grandslamech (Wimbledon a US Open), první hráčka světa, sedm let v kuse v první desítce – to napovídá, že potvrzuje svůj potenciál, který měla v juniorském věku (narozdíl od svého dvojčete Kristýny, která se dostala maximálně na 35. místo). Přesto ambiciózní rodačka z Loun není stále spokojená. To je sice správné, protože sportovec musí být stále hladový po úspěších, ale u Karolíny dochází k častým výměnám na trenérském postu. V současných dnech se rozešla s lodivodem Sashou Banjinem.

A kdo všechno už Plíškovou trénoval? Nejdříve jí vedl Jiří Vaněk (současný trenér a partner její největší „rivalky“ Petry Kvitové) a to od Wimbledonu 2014 do listopadu 2016. Před začátkem sezony 2017 ho nahradil David Kotyza, kterého „zdědila“ od zmiňované Kvitové. Spolupráce však trvala jen deset měsíců. Na čínské říjnové turnaje už Plíškovou doprovázela bývalá světová jednička ve čtyřhře Australanka Rennae Stubbsová, s kterou se sice po měsíci rozloučila, ale znovu ji angažovala v následujícím roce před US Open. Mezitím se jí trenérsky věnoval Tomáš Krupa. 

Stubbsovou poté vystřídala další bývalá slavná tenistka – Conchita Martinezová ze Španělska. K „chlapovi“ se vrátila v listopadu 2019, kdy jí začal trénovat Venezuelan Daniel Vallverdú (bývalý kouč Tomáše Berdycha). Ale ani on se nestal jejím dlouhodobým koučem, byl v jejích službách jen rok. Na konci roku 2020 angažovala Plíšková Němce se srbskými kořeny Sashu Bajina, který dotáhl Japonku Naomi Osakaovou ke dvěma grandslamovým titulům. Ale i této spolupráci je nyní konec….

Teď bude zajímavé sledovat, kdo další bude manželku sportovního moderátora Michala Hrdličky trénovat. A hlavně, jak dlouho bude mít Plíšková trpělivost si nového kouče či koučku ponechat…

Zdroj: redakce, Wikipedie, isport.cz