Karolína Plíšková má možná poslední možnost vyhrát grandslam. Využije této velké šance?

Přidat na Seznam.cz

Českým tenistkám sice nevyšel loňský rok – žádné finále grandslamu a ústup z prvních příček světového žebříčku, fanoušci však věřili, že se to letos zase obrátí. A to hned na prvním grandslamu. V jejich tipech kolovala jména jako Kvitová, Krejčíková, Muchová či Bouzková, kdo by mohl zasáhnout do závěrečných kol. Ale nakonec se to podařilo té, nad kterou fanoušci možná už zlomili hůl. Mezi poslední osmičku se dostala Karolína Plíšková. A třeba to pro úspěšnější z dvojčat není konečná jízda australskými kurty.

Z první světové desítky zůstaly ve hře jen dvě tenistky – třetí Pegulaová a pátá Sabalenková. Což dává ostatním šesti tenistkám naději, že je možné se dostat do semifinále, ale klidně i dál. Týká se to i Plíškové, která si v osmifinále lehce poradila s Číňankou Čang Šuaj 6:0, 6:4 a nyní se střetne s Polkou Magdou Linetteovou. „Dnes jsem se cítila dobře. A myslím, že to bylo vidět. Přeju si, abych takhle hrála vždycky. Na co jsem sáhla, to mi šlo. Druhý set už nebyl tak perfektní, ale myslím, že tenis to byl dobrý,“ vrátila se Plíšková v hodnocení zápasu s Číňankou. „Hlavně ten první set byl ode mě hodně solidní. Myslím, že jsem že od základní čáry jsem dominovala. Byla jsem opravdu dobrá. Po servisu jsem měla hodně bodů zadarmo. Dívala jsem se na statistiky, nasázela jsem spoustu vítězných míčů od základní čáry, nedělala jsem moc chyb. Myslím, že to byl dobrý zápas,“ pokračovala česká tenistka v hodnocení na tiskové konferenci.

Už v tuto chvíli je jisté, že se Plíšková posune ze 31. místa, protože neobhajuje z loňska žádné body. Před 12 měsíci se totiž potýkala se zlomeným zápěstím. „Je úžasné tady znovu být, protože loni jsem byla velmi smutná, že jsem zmeškala zrovna tuhle část sezony. Trvalo dlouho, než jsem se pak dostala do svojí hry, protože jsem se pořád potýkala s bolestí. Až v závěru se mi to trochu dařilo,“ vzpomíná Plíšková na nelehkou loňskou sezonu.

Naopak s Australian open se loučí Linda Fruhvirtová, která nestačila na Chorvatku Donnu Vekičovou, které podlehla 2:6, 6:1, 3:6. Přesto může od protinožců odlétat s velmi dobrým pocitem. „Soupeřka má dobrou formu, ale bylo to o pár bodech. Vím, na čem pracovat a jak se vrátit silnější,“ podotkla na rozloučenou sedmnáctiletá naděje.

Zdroj: ausopen.com, wtatennis.com