Karlovy Vary? Velká trenérská zkušenost, říká nový kouč hokejistů Sokolova

Přidat na Seznam.cz

Zevrubně poznal práci asistenta trenéra v extraligovém hokejovém klubu a nyní se Tomáš Mariška stal poprvé v kariéře hlavním koučem seniorského týmu. Z HC Energie Karlovy Vary se přesunul do Baníku Sokolov, který účinkuje ve druhé nejvyšší soutěži. A ambiciózní trenér hodlá naplno využít zkušenosti, které nastřádal v karlovarském hokeji.

Na snímku trenér Tomáš Mariška před kabinou hokejistů Sokolova na tamním zimním stadionu počátkem září 2023.

Jak budete vzpomínat na období strávené na střídačce hokejistů Karlových Varů v extralize?

Tehdy jsem dostal příležitost a prostor k tomu, abych byl v kontaktu s velkým hokejem. Přicházel jsem do Varů k juniorskému celku, který hrál mezinárodní soutěž. A z ní se etablovali mladí hráči až do extraligy dospělých – Šik, Rohan, Tomečkové, Dvořák, Kverka, Beránek, Kohout, Osmík, Gríger. Měl jsem možnost s nimi pracovat čtyři roky i u karlovarského áčka, čehož si moc vážím. Byla to velká zkušenost.

A co třeba nynější reprezentační útočník Jakub Flek?

Ví se o tom, že Jakub Flek chtěl pomalu končit s hokejem. A pak se díky Karlovým Varům dostal až do reprezentace na mistrovství světa. Kádr jsme doplňovali a jako ne úplně doceňovaného hráče jsme přivedli Jirku Černocha ze Sparty, který je v posledních letech stěžejní postavou karlovarského týmu. Protočilo se tady několik hráčů z Komety Brno včetně zkušeného Tomáše Vondráčka, šanci ve Varech využil Hladonik z Třince.

Jak vnímáte současný karlovarský kádr před startem extraligy?

Pod vedením nových majitelů vedení klubu zainvestovalo do posílení mužstva s cílem, aby se nehrálo ve spodních patrech tabulky a tým byl plnohodnotným účastníkem nejvyšší soutěže.

Nebudou vám přece jen v prvoligovém Sokolově chybět extraligové atributy, tedy prostředí, atmosféra, zázemí klubu a vše co, s elitní soutěží souvisí?

Myslím, že ne. Měl jsem možnost přejít na post hlavního trenéra u seniorského týmu. A když si vezmete čtrnáct celků extraligy a čtrnáct v první lize, pak v nich působí jen osmadvacet hlavních koučů z celé republiky. To hovoří v hokeji samo za sebe, jakou má pozice hlavního trenéra prestiž.

Zdroj: autorský článek