Karlovy Vary a Plzeň se střetnou pod skokanským můstkem. Fanoušci však musí jet do Saska

Přidat na Seznam.cz

V České republice nyní panuje velké horko, tak proč se trochu nezchladit představou hokejového utkání pod širým nebem? Takto atraktivní mač čeká extraligové týmy Plzně a Karlových Varů příští rok v únoru. Ale nečekejte nějaké místo v západních Čechách, hokejisté budou muset překročit česko-německé hranice. V sobotu 17. února se fanoušci zmiňovaných klubů vydají do saského Klingenthalu, kde se pod skokanským můstkem odehraje jejich vzájemné extraligové utkání.

Tento zápas bude součástí oslav k desátému výročí Německé hokejové ligy 2 (DEL2). Už den předtím sehrají zápas pod můstky týmy Eispiraten Crimmitschau a Dresdner Eislöwen, což je přímo saské derby. V neděli se pak ještě uskuteční duel Lausitzer Füchse s Eisbären Regensburg.

Samozřejmě se moc těšíme. Jsme moc rádi, že to dopadlo. Určitě si to užijeme a věřím, že i pro fanoušky to bude skvělé. Bude to zase něco nového a výborný zážitek pro všechny,“ podotkl český reprezentant Jiří Černoch oblékající dres Karlových Varů. Zápas pod širým nebem kvituje i plzeňský Jakub Lev, který už má podobnou zkušenost z dřívějška. „Pro hráče jsou podobné akce vždy hokejovým svátkem, navíc se střetneme v západočeském derby. Zápas pod otevřeným nebem jsem si už zahrál před lety v Brně a duel měl báječnou atmosféru. Věřím, že si ji teď minimálně zopakujeme.”

Půjde o šesté utkání pod širým nebem v historii české extraligy, podruhé se však bude hrát za hranicemi naší země. V lednu 2020 se hráči Litvínova a Sparty střetli na fotbalovém stadionu v Drážďanech, kde zápasu přihlíželo 32 00 diváků. Utkání skončilo vítězstvím Pražanů 3:2.

Plzeň už zažila utkání pod širým nebem, v brněnských Lužánkách podlehla Kometě 2:5. „Moc se na akci těšíme! Tradiční západočeské derby se vždy hraje ve skvělé atmosféře, teď navíc bude mít punc výjimečnosti. Jsme rádi, že se akce můžeme zúčastnit,“ dodává Martin Straka, spolumajitel HC Škoda Plzeň.

Zdroj: hcplzen.cz, hokejkv.cz