Karlovarsko? Trenérská nabídka mi dávala smysl, říká Jakub Salon

Přidat na Seznam.cz

Zajímavou postavou v české volejbalové extralize mužů je trenér Jakub Salon. Někdejší hráč, který působil ve vícero klubech v tuzemsku i v zahraničí, se stal novým asistentem australského kouče Liama Sketchera u týmu VK Karlovarsko. Za sebou má pět let práce hlavního trenéra ve třech českých extraligových celcích.

Na snímku Jakub Salon v karlovarské sportovní hale počátkem září 2023.

Co vás přivedlo z předchozího angažmá v Ostravě na opačný konec republiky do Karlových Varů?

Přišla nabídka, kdy Karlovarsko hledalo někoho na několik pozic, konkrétně asistenta trenéra, manažera A-týmu, který by ještě k tomu dělal statistiku. Dali jsme hlavy dohromady a hodilo se mi to i z osobního hlediska. Narodila se nám druhá dcerka. Obě rodiny jsme z Ústí nad Labem, přesněji ze Řehlovic u tohoto města. Možnost karlovarského působení mi dávala smysl a tak jsme se domluvili.

Jaké máte extraligové trenérské zkušenosti?

Vedl jsem dva roky Ústí nad Labem, pak jsem byl v klubu Beskydy Frýdek-Místek a loňskou sezonu jsem dokončoval v Ostravě.

To při vší úctě nejsou top české týmy…

Ale pořád je to práce s hráči, vedením klubu a tudíž s lidmi ve sportu. Mám jen pozitivní poznatky. Výsledkově to nebylo takové, jak bychom chtěli, ale volejbal mě baví.

Nepřipadala v úvahu varianta, že byste i pro příští sezonu zůstal v Ostravě?

Byl jsem tam od ledna do dubna. Už dříve jsem akceptoval nabídku na angažmá v Karlových Varech, v podstatě už po novém roce. Měl jsem tak vyřešenou situaci ještě předtím, než bychom se mohli bavit o další spolupráci s Ostravou.

V čem jen největší rozdíl mezi vašimi bývalými kluby a Karlovarskem?

Ve Varech poznávám něco nového. Ať už jde o kvalitu hráčského kádru, zázemí a zkušenost, jak klub funguje. To se změnilo ve srovnání s tím, kde jsem působil dosud. Ale nikomu tím nic nevyčítám. Každý dělá maximum, co může a jak umí. Tak to prostě je.

Vybavíte si zápasy na půdě Karlovarska, když jste byl trenérem předchozím celků?

Je pravda, že jsem sem jezdil v roli trenéra soupeře. Nikdy jsem tady nevyhrál ani ještě jako hráč v době, kdy Karlovarsko mělo domácí prostředí v Sokolově. Tak snad se to otočí a už budu jako trenér na té vítězné straně (úsměv).

Zdroj: autorský článek