Karlovarsko má na mistrovství Evropy početné zastoupení, připomíná manažer klubu Ondřej Hudeček

Přidat na Seznam.cz

Startoval jako hráč na třech mistrovstvích světa a čtyř evropských šampionátech ve volejbale. Někdejší kapitán českého národního týmu Ondřej Hudeček momentálně vstupuje už do své páté sezony v roli manažera extraligového celku VK Karlovarsko. Jelikož momentálně probíhá mistrovství Evropy, hovořili jsme s ním o jeho bohaté reprezentační kariéře, ale i současnosti a zastoupení karlovarského klubu na šampionátu.

Ondřeje Hudečka (na snímku) jsme zastihli počátkem září 2023 přímo u Haly míčových sportů v Karlových Varech, kde má přední český klub domácí prostředí.

Jak se ohlížíte za svou hráčskou érou v národním týmu?

V reprezentaci jsem působil v rozmezí let 2003-20016. Z toho jsem byl deset sezon kapitánem. Vybavuji si účasti na světových šampionátech v Argentině, Japonsku a Itálii, z těch čtyř mistrovství Evropy se jedno hrálo i v Česku, konkrétně právě v Karlových Varech.

Co s vámi dělá nynější vrcholná akce v podobě aktuálního evropského šampionátu?

Skoro na Evropu nemám čas kvůli práci v klubu, kde je hodně starostí. Ale aby to neznělo, že se mistrovství nevěnuji. Samozřejmě se dívám v televizi. Bylo by hezké tam být přítomen, takhle to všechno vnímám na dálku jako divák. Z přímého dění jsem opravdu vypadl a ani mi to nechybí. Kdybych se tam dostal, asi by mě to pohltilo. Zajímalo by mě, s kým bych se potkal, kdo kde trénuje apod.

Na evropském šampionátu má ale karlovarský klub výrazné zastoupení. Je to tak?

Trenérem české reprezentace je Jiří Novák, který ještě na jaře vedl Karlovarsko v extralize a strávil ve Varech řadu trenérských let. V klubu skončil a naplno se věnuje jen národnímu týmu. Za českou reprezentaci nastupuje z našeho klubu libero Daniel Pfeffer, za Nizozemsko Keemink a za Chorvatsko Marilič, což jsou také hráči Karlovarska. Ještě na jaře působil v Karlovarsku kapitán reprezentace Adam Zajíček, který přestupuje do Kladna. A před rokem zářil ve Varech Lukáš Vašina, kterého lze považovat za pátého hráče s karlovarskou stopou.

Zdroj: autorský článek