Karlovarsko chystá změnu: trenéra Jiřího Nováka nahradí dosavadní asistent Martin Kop

Přidat na Seznam.cz

Konec února přináší ve volejbalovém dění řadu novinek. Nejen, že vrcholí finálovým turnajem Český pohár mužů, ale vedení mistrovského klubu VK Karlovarsko zároveň oznámilo, že od léta dojde na lavičce elitního českého celku k zásadní trenérské změně.

Pokud jde o Karlovarsko, dosavadní hlavní kouč Jiří Novák (na snímku vpravo, vlevo Martin Kop) u týmu skončí a bude se věnovat výhradně jen práci u české mužské reprezentace, kterou vedl souběžně s působením v západočeském klubu tři roky.

Bylo to velmi náročné období, když na extraligovou sezonu hned navazoval reprezentační blok. A po něm přišel už zase další extraligový a pohárový ročník,“ připomněl Jiří Novák v těchto intencích svoje obrovské vytížení v českém volejbale.

Bývalý reprezentant Novák působil po ukončení skvělé hráčské kariéry v cizině v Karlovarsku nejprve jako asistent tehdejšího trenéra Petra Broma a potom byl hlavní postavou na trenérské lavičce. V létě předá pomyslné žezlo svému dosavadnímu asistentovi Martinu Kopovi.

V případě trenérského střídání půjde o jasnou kontinuitu, protože Kop zná nejen současnou extraligu, ale má zkušenosti i z předešlého angažmá na postu hlavního trenéra týmu Aero Odolena Voda.

Už při loňském přesunu do Karlových Varů jsem si potvrdil očekávání, že klub pracuje na vysoké úrovni, má skvělé zázemí. A díky účasti v Lize mistrů jsme sbírali i další potřebné zkušenosti z mezinárodního volejbalu,“ svěřil se Martin Kop.

Už s vědomím chystané trenérské změny nastoupí volejbalisté Karlovarska do závěrečného turnaje Českého poháru v Kutné Hoře, v němž je v neděli 26. února čeká semifinálový duel s Jihostrojem České Budějovice.

Půjde o souboj dvou předních celků nejvyšší soutěže a zápas bude pikantní i pro trenéra Budějovic Vojtěcha Zacha. K týmu totiž přišel až v průběhu sezony s cílem dosáhnout na ceněný úspěch.

Ve druhé semifinálové dvojici se v Kutně Hoře střetnou rovněž v neděli Dukla Liberec a tým Black Volley Beskydy. Liberečtí jsou velkým favoritem.

Jsem rád, že se nám daří v extralize a k tomu chceme přidat i pohárové finále a v něm zabojovat o vítězství,“ uvedl liberecký trenér Martin Démar.

Finále Českého poháru se uskuteční rovněž Kutné Hoře v pondělí 27. února.