Karlos Vémola (38) chce ukončit kariéru. Předtím ho však čekají ještě další zápasy

Přidat na Seznam.cz

Karlos Vémola (38), legendární zápasník z Oktagon MMA, se letos rozloučí se svou profesionální kariérou, a to je pro jeho fanoušky obrovské zklamání. Když býval neporazitelný a oslavovaný jako král zápasu, poslední léta bojoval s vážnými zdravotními problémy, které byly způsobeny extrémními dietami před zápasy. Mimo zápasy také žil nezdravým a poněkud divokým životním stylem. Přesto však tvrdil, že miluje svou rodinu, ale přiznal, že ji zanedbával.

Jeho plánem je uskutečnit odvetný zápas s Attilou Véghem, který ho porazil v roce 2019, a to by měl být jeho poslední profesionální zápas. Pokud si Oktagon a Attila stále budou přát tento duel, Vémola ho rád přijme jako velké finále své kariéry, kterou se rozloučí po skvělé jízdě, jak prozradil v podcastu Fightcast.one.

Nicméně před tímto odvetným zápasem čeká Vémoluu další zápas s Argentincem Lucasi Alsinem, zvaným Kobra, který se uskuteční na pražském stadionu Štvanice. Vémola tvrdí, že nemůže prohrát, neboť se připravuje na titulový zápas s Pavlem Langerem v Bratislavě a cítí na sobě velký tlak. Jeho starší děti, které žijí v Anglii, budou tento zápas sledovat, a právě kvůli nim cítí, že nebude tak těžké ukončit svou kariéru v MMA, neboť si uvědomil, že je zanedbával. Upřímně přiznal, že za mnoho let je nevzal na dovolenou, protože kvůli zápasům jezdil na soustředění do různých zemí.

Karlosovi přátelé si myslí, že s kariérou ještě neskončil a že má potenciál pokračovat v jiných aktivitách., píše Sport. Vémola souhlasí, že po skončení profesionální zápasnické kariéry zůstane aktivní ve sportu. Miluje kulturistiku a i když bude starší, rád by se věnoval nějaké aktivitě. Přestože rodina byla často pozadu kvůli jeho kariéře, plánuje to napravit a chce s dětmi strávit společnou dovolenou. Jeho manželka Lela je nadšená z jeho plánů a ráda by měla u sebe plnohodnotného manžela a otce svých dětí.

Zdroj: Sport, Fightcast.one