Karim Benzema poslal hattrickem Real Madrid do finále Copa del Rey. Vyhráli nad Barcelonou 0:4

Přidat na Seznam.cz

Karim Benzema ve druhém poločase hattrickem dovedl Real Madrid k drtivé výhře 4:0 nad Barcelonou, když svěřenci Carla Ancelottiho zvrátili nepříznivý stav 1:0 z prvního zápasu a postoupili do finále Copa del Rey.

Barca se po třech po sobě jdoucích výhrách v Clásicu cítila sebevědomě, ale Vinícius Jr. vyrovnal gólem v prvním poločase. Druhý poločas se pak proměnil v Benzemovu show, když obhájce Zlatého míče vstřelil během 30 minut tři góly a zpečetil slavné vítězství na hřišti Barcelony. Bylo to poprvé od Ference Puskáse v roce 1963, kdy hráč Realu Madrid vstřelil na Camp Nou hattrick.

Pro barcelonský tým, který v letošní sezoně předčil očekávání, to byl jistě večer plný vystřízlivění. Xaviho tým se nachází na čele La Ligy s dvanáctibodovým náskokem před Los Blancos a jedenáct zápasů před koncem si téměř zajistil 27. ligový titul.

Poté, co Benzema vstřelil třetí a čtvrtý gól Realu, se však z řad domácích fanoušků ozývalo pískání a Xavi musel litovat neuspokojivého výkonu svého týmu.

„Gratuluji Realu Madrid, který odehrál skvělý druhý poločas,“ řekl trenér Xavi. „Když ukážete Madridu slitování, oni vám ho neukážou. Bude těžké usnout, protože jsem z Barcelony a mnoho z týmu také. Ale zítra už budeme myslet na Gironu.“ dodal, jak píše SportingNews.

Realu Madrid stojí v cestě za ziskem dvacátého Španělského poháru Osasuna, která si poradila s Athleticem Bilbao 2:1 na zápasy a teprve podruhé v historii klubu se dostala do finále.

Zdroj: edition.cnn.com, sportingnews.com