Karim Benzema opouští Real Madrid po 14 letech

Přidat na Seznam.cz

Francouzský útočník Karim Benzema získal s Realem Madrid 25 titulů, z toho pětkrát Ligu mistrů. Nyní klub po 14 letech opouští. Jeho budoucnost může být v Saúdské Arábii, uvedl deník Spiegel.

Držitel Zlatého míče Karim Benzema po 14 letech plných trofejí opustí na konci sezony Real Madrid. Oznámil to jeho klub.

„Real Madrid a náš kapitán Karim Benzema se dohodli na ukončení jeho skvělého a nezapomenutelného působení v našem klubu. Real Madrid by chtěl projevit svou vděčnost a náklonnost muži, který je již nyní jednou z našich největších legend.“

Pětatřicetiletý Francouz chtěl původně ve španělském klubu zůstat ještě rok po sezoně, v níž se potýkal se zraněními a kvůli dalšímu zranění vynechal mistrovství světa v Kataru.

Nabídka ze Saúdské Arábie, jejíž hodnota se odhaduje na více než sto milionů eur, ho však možná přiměla přehodnotit svou budoucnost. Francouz se rozhodl zrušit klauzuli o prodloužení smlouvy o jeden rok.

„Kariéra Karima Benzemy v Realu Madrid byla příkladem chování a profesionality a reprezentovala hodnoty našeho klubu. Karim Benzema si zasloužil právo rozhodnout o své budoucnosti,“ uvedl jeho klub.

Budoucnost možná v Saúdské Arábii

Benzema by mohl následovat svého bývalého spoluhráče z Realu Cristiana Ronalda do země Perského zálivu poté, co portugalský útočník v prosinci podepsal dvouapůlletou smlouvu s Al Nassrem, jejíž hodnota se odhaduje na více než 200 milionů eur.

Benzema, který do Realu přišel v roce 2009 z Olympique Lyon, nastřílel za Real více než 350 gólů a svou nejlepší sezonu zažil v ročníku 2021/22, kdy se ve všech soutěžích trefil 44krát. S Realem získal celkem 25 trofejí, včetně pěti evropských pohárů, čtyř titulů v La Lize a tří Copas del Rey.

Zdroj: sportschau.de, spiegel.de, redakčně upraveno