Kapitán Jakub Janouch dotáhl pražský tým k volejbalovému titulu, Budějovice berou stříbro

Přidat na Seznam.cz

Finálová série extraligy volejbalistů mezi VK Lvi Praha a Jihostrojem České Budějovice probíhala ve skvělé atmosféře. Oba týmy předváděly vynikající výkony, ale nakonec se z mistrovského titulu radoval pražský celek. A to dokonce ve vyprodané domácí UNYP Areně v Praze (na snímku), takže po vítězství 3:1 na zápasy propuklo v táboře novopečených mistrů nelíčené nadšení.

Ústřední postavou vítězného týmu byl kapitán Jakub Janouch, který jako správný lídr dotáhl Pražany k triumfu.

Pro Janoucha to byl už třetí extraligový triumf v české extralize, protože v letech 2015 a 2016 dosáhl na ligovou trofej v dresu Dukly Liberec.

Nesmírně moc tenhle úspěch s pražským klubem pro mě znamená. Jsem hrdý na celý tým a je to umocněno tím, že jsem jeho kapitánem. V této roli je to můj první titul, takže ještě něco navíc. Zvládli jsme velmi těžkou sezonu zakončenou tím nejlepším způsobem,“ líčil Janouch pro svazový web.

Zkušený reprezentant mohl porovnat současný úspěch s dřívějšími extraligovými ročníky.

Když jsem hrával v Liberci, tak jsme, řečeno trochu nadneseně, první zápasy v play-off vyhrávali tři nula.Po návratu ze zahraničí poznávám, že extraliga je mnohem vyrovnanější, jsou to dramata od prvního kola. Prostě se musí bojovat úplně od začátku, to je rozdíl oproti nedávné minulosti,“ uvažoval Janouch.

Toho, že se po působení v Německu Janouch rozhodl pro angažmá v Praze, nelituje. Naopak je z toho nadšený.

Byla to velká zodpovědnost, když jsem přišel. Klub vyhlásil útok na titul, loni jsme byli druzí – o dva body, esem o pásku. Moc mě to mrzelo. Teď jsem u historického momentu a budu zapsaný pod tímto pohárem,“ vyznal se Janouch.

Jihočeši z Budějovic odjeli z Prahy s pomyslným stříbrem. Prvotní zklamání ale asi postupně nahradí reálné ohlédnutí za sezonou.

Vážíme si každé medaile, i když jsme samozřejmě chtěli zvednout ligový pohár. Sehráli jsme vypjatou a vítěznou semifinálovou sérii s Libercem, což nám zaručilo finále. Liga se opravdu neskutečně srovnává a o pořadí na prvním až čtvrtém místě rozhodovaly detaily,“ přemítal budějovický kapitán Martin Kryštof.

Zdroj: autorský článek