Kapitán Andorry končí svoji reprezentační kariéru. Po 26 letech služby

Přidat na Seznam.cz

To je věrnost! Ildefons Lima ukončil své přes 2,5 dekádu dlouhé působení ve fotbalové reprezentaci Andorry. Podle andorrské asociace FAF odehrál Lima po 26 letech a 137 zápasech svůj poslední zápas za Andorru a ukončil tak nejdelší reprezentační kariéru v mužském mezinárodním fotbale.

Téměř čtyřiačtyřicetiletý hráč debutoval v zápase za Andorru již v 17 letech v roce 1997 a 12. září 2023 nastoupil ke svému poslednímu mezinárodnímu utkání. Fotbalový trpaslík v něm v kvalifikačním utkání podlehl Švýcarsku 0:3. A Lima mimochodem vytvořil další rekord – stal se ve věku 43 let a 276 dní nejstarším hráčem, který kdy nastoupil do evropské fotbalové kvalifikace.
Guinessova kniha rekordů Limu již v roce 2021 uvedla jako nejdéle působícího fotbalistu v reprezentačním dresu.

Po 23 minutách byl vystřídán a při odchodu ze hřiště se dočkal potlesku ve stoje od švýcarských a andorrských příznivců. Nahradil ho Ricard Fernandez Betriu, spoluhráč, který se narodil téměř dva roky po svém mezinárodním debutu.

Lima se stala kapitánem Andorry před více než deseti lety. Reprezentuje zemi, která má pouhých 79 000 obyvatel.
Prohrál více než 100 mezinárodních zápasů. Trikolóry vyhrály pouze sedm soutěžních utkání, naposledy v roce 2022 v Lize národů zvítězily 2:0 nad Lichtenštejnskem.

Na klubové úrovni reprezentoval ve Španělsku Espanyol Barcelona, Las Palmas a Rayo Vallecano. V současnosti hraje za FC Andorra B, který vlastní bývalý španělský obránce Gerard Pique.

Zdroj: BBC Sport, FAF