Kalous dostal v Mladé Boleslavi padáka. Škodovku se pokusí nastartovat Král

Přidat na Seznam.cz

Neuplynula ještě ani třetina základní části hokejové extraligy a už si můžeme zapsat třetí trenérský vyhazov. Špatné výsledky BK Mladá Boleslav přinutily vedení tohoto klubu rozvázat smlouvu s trenérem Jiřím Kalousem. „Jirkovi patří velký dík. V loňské sezoně nám hodně pomohl, takže o to víc nás mrzí, že to letos přes veškeré úsilí prostě nevyšlo,“ říká generální manažer Bruslařů Jan Tůma.

Úsilí holt v profesionálním sportu nestačí, protože je samozřejmostí. Jiřímu Kalousovi se nepovedlo v týmu zažehnout ofenzivní jiskru, průměr dva vstřelené góly na zápas je velmi málo. I proto se Středočeši usadili na posledním místě. K posunu tabulkou výše jim má pomoci Richard Král, který dosud působil v pardubickém béčku. Jako bývalý skvělý útočník má všechny předpoklady k tomu vštěpit týmu větší ofenzivní sílu. „Nebudu lhát, pár bezesných nocí mě to stálo. Hlavně i proto, že jsem v Pardubicích pracoval s mladými a talentovanými kluky a ta práce mě bavila. Ten tým tam začal poslední zápasy opravdu fungovat a já z toho měl dobrý pocit. Ale na druhou stranu tohle je extraliga a svým způsobem se taková nabídka asi prostě neodmítá,“ řekl nový trenér pro klubový web.

Král už má za sebou extraligové zkušenosti na pozici hlavního kouče i asistenta v Pardubicích, takže není v žádném případě vyjukaným trenérským nováčkem. „Trenéři jsou vždycky pod tlakem. Znám to z Pardubic, když nejste první, druzí, třetí, tak jste pod tlakem. S tlakem počítám, z toho posledního místa je třeba se vyhrabat, a to prostě s tlakem souvisí. Podobnou situaci už jsem jednou zažil, a to právě před třemi lety v Pardubicích, kde taky byli poslední a dostali jsme se z toho. Věřím, že se nám to povede i tady,“ podotýká Král.

Lehký začátek však nového trenéra nečeká, v pátek se jeho tým představí v Brně. Kometa po špatném začátku (a odstoupení trenéra Patrika Martince) začala vyhrávat a už je v první polovině tabulky. „Jsme si vědomi, že Richard Král nepřichází ve vůbec snadné pozici, a bude na nás všech mu maximálně pomoct. A samozřejmě věříme, že on pomůže nám, a že přinese impuls, který teď kabina tolik potřebuje,“ uvádí Jan Tůma. „Zároveň je ale třeba dodat, že i přes výměnu trenéra drtivá většina práce a zodpovědnosti jde stále především za hráči.

Zdroj: redakce, bkboleslav.cz