Juventus se potácí ve finančních potížích, ale bude mít vlastní pivo…

Přidat na Seznam.cz

Jít na fotbal a dát si pivo (piva) patří už k tradičním rituálům fanoušků. Pivovarské firmy patří k hlavním sponzorům velkých fotbalových šampionátů, ale i nižších soutěží. Nyní pomiňme, že alkohol z velké části přináší do publika agresivitu spojenou s vulgaritou. Bohužel i toto chování k fotbalu patří a nikdo s tím nic nedělá… Naopak kluby se snaží přicházet s novinkami spojenými s alkoholem, jako to nyní činí Juventus Turín.

Tento italský klub zažívá jednu z nejhorších sezon své historie. Kvůli finančním podvodům při přestupech hráčů a s ním spojené zfalšované účetnictví dostali hlavní činovníci klubu, a mezi nimi i Pavel Nedvěd (na funkci víceprezidenta už rezignoval), několikaleté tresty zákazu činnosti ve fotbale. Navíc bylo Juventusu v probíhající sezoně odečteno patnáct bodů.

Možná aby tento slavný italský klub (36x vyhrál Italskou ligu) upozadil tuto aféru, přichází s vlastním pivem, které bude mít název Juventus Berr. Stane se tak prvním fotbalovým klubem na světě, který se rozhodl k tomuto podnikatelskému počinu. Paradoxně však licenci na výrobu dostala firma z Milana, kde sídlí „úhlavní nepřátelé“ AC a Inter.

Zpočátku by se pivo mělo prodávat v plechovkách a spuštění prodejní a marketinkové akce započne letos v dubnu.

Zdroj: redakce, nssmag.com