Jurásek se pokusí nastartovat kariéru v Hoffenheimu

Přidat na Seznam.cz

S velkou slávou odcházel vloni v létě slávistický záložník David Jurásek do slavné Benficy Lisabon. Jenže uběhl půlrok a 23letý středopolař míří na hostování do německého Hoffenheimu. Důvodem je mizivé vytížení českého reprezentanta na levé straně zálohy portugalského klubu. „Měl jsem více nabídek, ale od začátku jsem se přikláněl k Hoffenheimu. Mám radost, že to dopadlo. Očekávám, že tady odehraju dobré zápasy, budu pro tým užitečný a pomohu k výhrám. Fanoušci mohou očekávat hodně ofenzivního obránce, něco, jako je Pavel Kadeřábek,“ řekl Jurásek pro klubovou televizi.

V podzimní části zasáhl Jurásek do pouhých 12 soutěžních utkání, z toho jen do šesti v portugalské lize. V lednu neodehrál ani minutu….

Jurásek si poprvé zahrál dospělou nejvyšší soutěž ve Zbrojovce Brno, poté se přemístil do Mladé Boleslavi a následně do pražské Slavie. „David je nesmírně dynamický obránce, o kterého jsme se zajímali už v létě. Tehdy se ho však nepodařilo podepsat. Je rychlý, silný v útoku a může být variabilně nasazován na levém křídle v různých formacích,“ uvedl výkonný ředitel TSG Alexander Rosen.

Jurásek už má na svém kontě pět reprezentačních zápasů. Nejvíce se mu vydařil loňský domácí duel s Polskem, kdy přihrál ve 3. minutě na gól Čvančarovi. V tu chvíli už Česko vedlo 1:0, když se v první minutě trefil Krejčí. Právě pro své neobvyklé a velmi přesné přihrávky je Jurásek žádané „zboží“. „David je bojovný a důrazný hráč, který svými kvalitami výrazně zvýší konkurenci v našem týmu,“ řekl Pirmin Schwegler, vedoucí oddělení profesionálního fotbalu TSG. „Přináší nebezpečné a těžko bránitelné přihrávky, a přestože je mu teprve 23 let, už nyní zaujme svou obrovskou přítomností na hřišti. Svým charakterem a schopnostmi našemu týmu rozhodně prospěje.“

Nová posila by se měla představit už následující víkend, kdy se Hoffenheim střetne s Heidenheimem. Bude to boj o to neztratit kontakt s týmy hrající o evropské poháry. Hoffenheim je osmý, soupeř v tabulce hned za ním.

Zdroj: tsg-hoffenheim.de, sport.sky.de