Julišova hvězda spadla do druhé španělské ligy. Nastartuje šikovný útočník svou kariéru na jihu Evropy?

Přidat na Seznam.cz

Když se Lukáš Juliš ohlédl na konci roku 2020 za uplynulými dvanácti měsíci, mohl být velmi spokojený. Na jaře v dresu Sigmy Olomouc, kde hostoval, vsítil deset branek a na podzim přidal už ve sparťanském dresu další fůru gólů i to v základní části Evropské ligy. Dařila se mu především spolupráce s talentovaným Adamem Hložkem. Zkrátka z tohoto dua šel v české lize strach. Jenže od následujícího roku začaly Juliše pronásledovat zdravotní problémy, které mu hodně přibrzdily kariéru.

Kvůli problémům s třísly, se kterými musel na operaci, a pochroumanému kotníku toho v posledních dvou letech odchovanec Sparty mnoho neodehrál. A i když se postupně z trablů vylízal, současný kouč Sparty Brian Priske s ním mnoho nepočítal. V této sezoně zasáhl do osmi duelů v nejvyšší soutěži a dal jednu branku, kterou přispěl k obratu v Mladé Boleslavi.

Zpočátku se zdálo, že by se mohl vrátit na hostování do Olomouce, ale Juliš oznámil sparťanskému vedení, že by rád zkusil poprvé zahraniční angažmá. A to se mu nyní splnilo. Manažér mu dohodl angažmá na jihu Evropy.

Španělský celek Ibiza bude na Juliše hodně spoléhat. Tento druholigový klub z ostrova v Baleárském souostroví je totiž na posledním místě. Zachránit se však nebude lehké, protože Ibiza ztrácí na nesestupovou příčku devět bodů.

Juliš se s novým klubem dohodl zatím na angažmá do konce této sezony. Kdo ví, třeba se někdy do Sparty vrátí, aby rozšířil svoje statistiky v letenském dresu. Ve Spartě dosud odehrál 89 ligových zápasů, v kterých vsítil 22 branek. Dalších 28 utkání odehrál v evropských pohárech, kde nastřílel osm branek. Zajímavostí je, že hned pět vstřelil skotskému Celticu Glasgow, z toho se mu jednou povedlo dosáhnout hattricku! To bylo v tomto zmiňovaném roce 2020, kdy jeho kariéra ještě stoupala ke hvězdám.

Zdroj: sparta.cz, prazskydenik.cz , Twitter