Jsou trenéři Českých Budějovic v ohrožení? Jak moc se pod nimi kymácí židle?

Přidat na Seznam.cz

Víc hlav víc ví. Toto úsloví neplatí pro fotbalový klub z Českých Budějovic, který má to specifikum v podobě dvou hlavních trenérů. Tomáš Zápotočný a Marek Nikl mají mnoho zkušeností z hráčské kariéry, ale trenéřina je zkrátka jiná disciplína. Po patnácti kolech jsou Jihočeši na posledním místě, kam je posadily čtyři porážky za sebou. Bude mít vedení českobudějovického klubu s nimi nadále trpělivost?

Výměna trenéra při neúspěších je vždy to nejjednodušší řešení, to je známá pravda. Je to finančně méně náročné, než vyměnit půlku kádru. A také to zpravidla nese ovoce. Důkazem je Zlín, který po příchodu Bronislava Červenky ani jednou neprohrál. I v Karviné zatím mohou být relativně spokojeni s příchodem nového kouče Juraje Jarábka, který též dostal klub z poslední příčky. V následujících dnech tak může být v jihočeské metropoli hodně horko navzdory mrazivému počasí.

V Českých Budějovicích jistě věřili, že se tým chytne v domácím utkání proti Teplicím. Proti komu jinému si vylepšit sebevědomí než proti týmu, který má hlavní ambicí se vyhnout záchranářským pracím. Jenže Teplice si nakonec odvezly cennou výhru 1:0 a jsou na solidním devátém místě. „Dneska jsme si zápas udělali těžký tím, že jsme brzo inkasovali. Teplicím to pomohlo, mohly se víc soustředit na defenzivu. Na druhou stranu, i my jsme dneska podali herně dobrý výkon, chyběly tomu jen ty vstřelené branky. Šancí jsme měli hodně, kluci dřeli až do konce, za to jim musím poděkovat, protože výkon samotný byl dobrý. Bohužel, tím, že se nedaří, tak kluci nejsou v zakončení uvolnění a nevolí optimální řešení,“ uvedl Nikl.

Gól opravdu přišel velmi brzy, Vachoušek se trefil už v 6. minutě. „Po tomhle gólu jsme se ale semkli, jeli jsme naplno až do úplného konce, chybí nám ale vstřelený gól. Věřím, že kdybychom ho dali, tak se to protrhne a zvítězíme. To je ale kdyby, na to se ve fotbale nehraje. Já ale věřím naší cestě, myslím, že z ní neustoupíme. Zase jsme si ukázali, že fotbal hrát umíme, že umíme přetlačit kohokoliv,“ podotkl českobudějovický záložník Marcel Čermák.

Příští víkend se Jihočeši představí na pražské Slavii, což není zrovna soupeř, na kterém by se konečně mohli chytit (ale to nebyly ani na první pohled lehčí Teplice…). Možná ale k obratu dojde ve středu, kdy se Dynamo utká v českém poháru s Jabloncem. „Jednoznačně chceme postoupit, musíme se na zápas připravit. Případný úspěch by mohl posloužit i k tomu, abychom si zpravili chuť po posledních ligových výsledcích,“ dodává rozhodně Marek Nikl.

Zdroj: redakce, dynamocb.cz