Jsem rád, že jsem si přenesl góly z Karlových Varů i do Litvínova, libuje si útočník Petr Koblasa

Přidat na Seznam.cz

Posun hokejistů Litvínova do čela extraligové tabulky po odehraných čtrnácti kolech. To je jedna z hlavních událostí dosavadního průběhu nejvyšší soutěže, pokud jde o týmové vystoupení jednotlivých účastníků elitní klubové společnosti.

Ilustrační snímek je z litvínovského zimního stadionu ze zápasu extraligy.

Na tom, že litvínovský klub prožívá skvělé období, má zásluhu i útočník Petr Koblasa, nová posila z Karlových Varů. Aktuálně figuruje v popředí tabulky střelců i produktivity. Na svém kontě má už osm gólů a šest asistencí. Společně s ním se ale výrazně prosazují i další letní akvizice týmu – Ondřej Kaše, David Kaše, Liam Kirk.

Koblasa patří už k extraligovým stálicím, když Litvínov se pro něj stal třetím působištěm v rámci nejvyšší soutěže. Nejprve nastupoval za Karlovy Vary, potom tři roky za Chomutov a pak se vrátil do Karlových Varů. A třebaže loni byl karlovarským tahounem, rozhodl se před touto sezonou k přestupu do Litvínova.

V týmu panuje pohoda, což se projevuje i ve střelecké úspěšnosti. Jsem rád, že jsem si dobrou bilanci v zakončení přenesl z Varů i do Litvínova, kde se ode mne asi nějaké góly čekaly,“ uvažoval Koblasa pro média po vítězném zápase s Pardubicemi (4:1).

Loni zaznamenal za Energii Karlovy Vary v součtu základní části a předkola play off jedenadvacet branek, což byl výborný počin.

Samozřejmě mě těší, že mohu trenérům splácet důvěru za místo v sestavě. Hodně nás drží i fanoušci, kteří nám pomáhají. Kulisa je parádní. A nepřeženu, když řeknu, že doma vyhráváme i díky našim příznivcům. Je tady úžasná atmosféra,“ libuje si Koblasa.

První místo Litvínova v tabulce je sice pro nezaujatého hokejového diváka obrovským překvapením, ale podle litvínovských hráčů naprosto zasloužené.

Trenéři na nás apelují, že musíme hrát od začátku naplno. Snažíme se o maximální nasazení už při rozcvičce před zápasy. Až dosud byly lídrem Pardubice, které jsme sesadili z čela tabulky, ovšem i my v Litvínově máme kvalitní mužstvo,“ podotýká Koblasa.

Zdroj: autorský článek