Josef Jindřišek se stal historicky nejstarším hráčem české fotbalové ligy

Přidat na Seznam.cz

Záložník Bohemians 1905 Josef Jindřišek odcházel v neděli z jabloneckého hřiště s velmi dobrým pocitem. Nejenom že jeho tým si ze severu Čech odvážel tři body, ale navíc se tento středopolař stal nejstarším hráčem v historii české ligy. Připomínat sportovci jeho věk je stejně ošidné jako u ženy, ale Jindřišek je rád, že ještě může po čtyřicítce běhat po ligových trávnících. „Je to o to cennější, že se mi to povedlo v Jablonci, protože jsem zdejší odchovanec,“ řekl Jindřišek pro klubový web Klokanů.

Když v 81. minutě střídal Jánoše, mohli si historičtí statistici zapsat, že Josefu Jindřiškovi bylo v den zápasu 42 let, 8 měsíců a 8 dnů. Překonal skoro tři roky starý rekord Pavla Zavadila, který v té době nastupoval za Opavu. „Kdyby byl konec sezony, tak by možná byla nějaká oslava tohoto milníku, ale teď se chystám na jen na regeneraci,“ řekl s úsměvem rodák z Plav u Jablonce.

V posledních letech podepisoval Jindřišek vždy jen jednoroční smlouvu. Už nenastupuje pravidelně v základní sestavě, ale když naskočí v průběhu zápasu, může využít svých velkých zkušeností a pomoci případně tým uklidnit. Jako např. teď v Jablonci, kdy bylo potřeba udržet jednogólové vedení. „Bylo to hodně o soubojích. Centry nám lítaly do vápna ze všech stran. Točili nás, chtěli za každou cenu vyrovnat. Zaplaťpánbůh jsme to udrželi týmovým výkonem i díky skvělému Jedličkovi v bráně. Jsem za to strašně rád,“ podotýká Jindřišek.

Bohemka si tak udržela osmé místo, naopak Jablonec klesl na předposlední příčku. „Vítězství má pro nás opravdu velkou cenu a je moc důležité. Naposledy jsme ztratili body doma se Zlínem, takže v Jablonci jsme potřebovali uspět. Navíc teď máme před sebou těžké zápasy s předními českými kluby. Tři body jsou pro nás opravdu hrozně moc důležité,“ uvedl záložník Klokanů Michal Beran.

Zdroj: redakce, bohemians.cz