Josef Hušbauer je zpátky v Česku. Pod Starkou se snaží prosadit v Příbrami

Přidat na Seznam.cz

Záložník Josef Hušbauer se dlouhá léta řadil mezi nejlepší hráče české ligy. Jeho jméno je spojené zejména s pražskými S. Ačkoliv se Hušbauer ve Slavii dlouhá léta řadil mezí klíčové pilíře tamní zálohy a pravidelně zásoboval soupeře střelami i góly, v roce 2019/2020 odešel zkusit své štěstí do zahraničí. Před letošní sezónou ale zamířil zpět do Česka a působí v Příbrami, píše Livesport.

V novém fotbalovém mužstvu se mu ale zatím nepodařilo gólově prosadit. Nastoupil sice do patnácti zápasů a jde o důležitý prvek tamní soupisky, vedení od něj mohlo po gólové stránce možná čekat něco víc.

Při pohledu do předchozích ročníků Josefa Hušbauera je ale zřejmé, že gólový apetit nechal na jeho poslední fotbalové štaci v Česku. Od roku 2019/2020 totiž v zahraničních klubek dohromady vstřelil jen pět gólů.

I přes nízký gólový stav se ale Hušbauerovi podařilo prosadit v zahraničí dlouhá čtyři léta. Ze Slavie nejprve odešel do německých Drážďan, následně zamířil už na Kypr, kde během tří let vystřídal tři kluby z tamní nejvyšší soutěže.  

Zdroj: Livesport