José Mourinho po prohře neudržel nervy na uzdě, po zápase si na parkovišti počkal na rozhodčího, ukazuje video

Přidat na Seznam.cz

Trenér AS Řím José Mourinho byl po středeční porážce svého týmu ve finále Evropské ligy se Sevillou v Budapešti rozzuřený. Napínavé finále Evropské ligy dospělo až do penalt, v nichž Sevilla dokázala Mourinhovy svěřence deklasovat vítězstvím 4:1.

Díky vítězství se španělskému klubu podařilo ukončit Mourinhovu neporazitelnost v evropských fotbalových soutěžích. Zápas skončil 1:1 po prodloužení poté, co si předtím dal vlastní gól obránce Říma. Vítěznou penaltu však vstřelil Gonzalo Montiel a Sevilla tak získala svůj sedmý titul v Evropské lize.

Zápas byl také svědkem špatné nálady, protože Mourinho byl u postranní čáry rozzuřený a nebyl ohromen některými rozhodnutími rozhodčích. Během zápasu také obdržel žlutou kartu.

Zkušený manažer se také po zápase na parkovišti střetl s hlavním rozhodčím Anthonym Taylorem a od plic mu řekl, co si o zápase myslí, uvedl deník Daily Mail.

Po zápase Mourinho novinářům řekl, že otázky ohledně jeho budoucnosti „nejsou v tuto chvíli důležité“, a dodal, že se těší na dovolenou na konci sezony. Římané jsou v Serii A šestí, do konce soutěže zbývá odehrát jeden zápas.

Portugalec uvedl, že byl zklamán rozhodčími během finále a měl pocit, že řada rozhodnutí šla proti jeho svěřencům. „Cítili jsme tlak proti týmu, který má více talentu než my,“ řekl. Prohráli jsme zápas, ale ne důstojně.

„Gratuluji Seville, ale také svým hráčům. Kluci musí jít domů v klidu a s hrdostí, že dokázali to, co dokázali. Jsou to moji kluci z Budapešti.“

Zdroj: dailymail.co.uk, metro.co.uk, redakčně upraveno