Jorge Mendes chce od Manchestru v přepočtu 2,4 miliardy korun, aby nahradil Cristiana Ronalda tímto fotbalistou

Přidat na Seznam.cz

Hvězda Manchesteru United Cristiano Ronaldo opustil klub poté, co s ním byla po vzájemné dohodě ukončena smlouva, a uvolnil tak místo v týmu pro Erika ten Haga. Agent Jorge Mendes údajně nabídl Joaa Felixe z Atlético Madrid do Manchesteru United jako potenciální lednovou náhradu za Cristiana Ronalda.

Portugalec Felix je v současné době na mistrovství světa v Kataru, kde je Ronaldo jedním z jeho spoluhráčů. Ronaldo, který v létě 2021 zahájil druhé angažmá v United, opustil klub po vzájemné dohodě krátce po výbušném rozhovoru, v němž kritizoval mnoho osobností spojených s klubem.

Felix mezitím od svého příchodu do Atlético Madrid, kam se v roce 2019 přestěhoval z Benficy v rámci klubového rekordu, nedosáhl toho, co od něj očekávali. Stále je však pravděpodobné, že za něj bude vyplacena značná částka, přičemž zprávy naznačují, že by United museli vynaložit 85 milionů liber (cca 2,4 miliardy Kč).

Podle deníku Sport už Felix nemůže dál snášet zacházení ze strany šéfa Diega Simeoneho. Třiadvacetiletý fotbalista nenastoupil v LaLize od madridského derby 18. září, ale i tak dokázal během posledních dvou ligových zápasů vstřelit tři góly za pouhých 54 minut na hřišti.

Útočník údajně hledá cestu ven, ale cena 85 milionů liber omezuje jeho možnosti. United jsou jedním ze tří potenciálních klubů ve hře, spolu s Bayernem Mnichov a Paris Saint-Germain.

Zdroj: redakce, Sport