Jordán dal sbohem Putinovi a míří za Červenkou do Rapperswilu

Přidat na Seznam.cz

Šéf brněnské Komety Libor Zábranský trochu doufal, že se mu podaří získat Michal Jordána, který ukončil své působení v ruském Chabarovsku. Reprezentační obránce však dal nakonec přednost švýcarskému Rapperswilu, kde se setká s dalším Čechem Romanem Červenkou.

Hlavním důvodem, proč se 32letý zadák rozhodl odejít z Ruska jsou čistě osobního charakteru. „Michal Jordán se rozhodl vrátit do České republiky z rodinných důvodů. Jeho manželka nemůže ze zdravotních důvodů s dětmi letět do Chabarovsku. V této těžké chvíli se Michal rozhodl připojit k rodině,“ prohlásil generální ředitel Chabarovsku Roman Kramar.

Jordán působil v tomto ruském klubu skoro pět let, což je pro cizince hodně nezvykle dlouhá doba. Do Ruska přišel Jordán v roce 2016 a nejdříve nastupoval za Kazaň. Až poté se přemístil do už několikrát zmiňovaného klubu.

O Jordánovi se vždy mluvilo jako o jednom z našich velkých talentů, prošel všemi mládežnickými výběry a poté se přemístil za „Velkou louži. Avšak během osmi let si nezahrál v NHL, tak jak si určitě sám představoval. Na kontě má 79 zápasů, v kterých vsítil tři góly a u čtyřech asistoval. Spokojen však určitě může být se svojí reprezentační štací, letos byl totiž součástí bronzového týmu.

Zdroj: isport.blesk.cz , Instagram