Jiří Procházka utrpěl vážné zranění ramene a vzdal se titulu UFC

Přidat na Seznam.cz

Letos v červnu v Singapuru získal svůj první titul v UFC, kterého se aktuálně dobrovolně vzdal kvůli zranění ramene. Česká hvězda MMA se tak nezúčastní prosincového duelu proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie.

„Pro titul šampiona UFC si půjdu hned, jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Stále se cítím jako šampion,“ uvedl Procházka na sociálních sítích.

Procházka se zranil při tréninku v rámci přípravy v Las Vegas. Tu tak je nucen ukončit už po dvou týdnech. Zrušení prosincového duelu oficiálně potvrdila také organizace UFC. Podle jejich vyjádření se jedná o nejhorší zranění, s jakým se lékaři dosud potkali. Po absolvování složité operace bude následovat dlouhá rehabilitace.

Procházka, který v UFC vyhrál všechny tři zápasy v kariéře a aktuálně drží sérii třinácti vítězství, uvolnil titul proto, aby nebrzdil dění ve své váhové kategorii.

Hlavním tahákem na prosincovém programu UFC 282 tak bude souboj polského reprezentanta Jana Blachowicze a Rusa Magomeda Ankalajeva. Borci aktuálně zaujímají druhou a třetí příčku v žebříčku polotěžké váhy.

Zdroj: UFC, redakce