Jiří Procházka trénuje na titulový zápas v USA. Proč zrovna tam?

Přidat na Seznam.cz

Jiří Procházka odcestoval do USA. Konkrétně do gymu Henryho Cejuda, aby se po boku jeho a legendárního Jona Jonese připravoval na svůj květnový titulový duel s veteránem Gloverem Teixeirou. Jak probíhá samotný kemp, prozradil Procházkův trenér Martin Karaivanov.

Příští soupeř moravského samuraje Glover Teixeira vyniká zejména svým bojem na zemi. Proto není žádným tajemstvím, že Jiří Procházka odletěl do USA pilovat zejména wrestling. S tím by mu měl pomoci olympijský vítěz ve volném stylu Henry Cejudo.

„První dva dny jsme měli čistě wrestlingové tréninky s Henry Cejudem a dalšími trenéry. Je jich tu asi šest,“ popsal Procházkův kouč první dny přípravy v rozhovoru pro server Kaocko.cz. „Zatím jedeme základy a postupně budeme techniky rozšiřovat,“ dodal.

Cejudo je známý tím, že se dokáže zaměřit na detaily v boji a dokáže vymyslet skvělou strategii. Naposledy se mu to povedlo na UFC 270, kdy pomohl Deivesonu Figueiredovi v trilogii s Morenem znovu získat pás šampiona UFC muší váhy.

Cejudo stál současnému šampionovi z Brazílie v rohu. „Atmosféra je tu skvělá. Všichni se nám tu snaží vyjít vstříc, abychom vytěžili z kempu maximum,“ pověděl Karaivanov. „Dokonce nás Cejudo pozval k sobě domů, abychom shlédli nějaká videa a naplánovali další průběh“, potvrdil skvělou volbu odcestovat za Cejudem.

Karaivanov také potvrdil informaci, že Procházka si zatrénuje s možná nejlepším MMA bojovníkem všech dob Jonem Jonesem. „Ve čtvrtek by měl přijet i Jon Jones. Měli bychom s ním potrénovat a přizpůsobit tomu průběh tréninku“, doplnil. Procházka bude v USA tři týdny a sám nevyloučil, že se ještě za Cejudem jednou vrátí. Pro nás fanoušky je úžasné sledovat jeho cestu v největším momentu českého MMA.

Zdroj: kaocko.cz