Jiří Procházka se v listopadu vrátí do klece. Střetne se s Brazilcem Alexem Pereirou

Přidat na Seznam.cz

Tak už je to venku, česká sportovní událost podzimu se uskuteční 11. listopadu v New Yorku. Český bojovník MMA Jiří Procházka se v titulovém duelu polotěžké váhy střetne s Brazilcem Alexem Pereirou. Takže opět se rodák z Hostěradic na Znojemsku utká s velvyslancem této jihoamerické země. Vloni v červnu v Singapuru porazil jiného Brazilce Glovera Teixeiru a získal pás šampiona.

Jsem rád, že se opět mohu postavit této brazilské výzvě, byť v jiném kabátu. To však nic nemění na skutečnosti, že se na tuto výzvu skvěle připravím a půjdu za vítězstvím. Už nejde jen o pás, ale především o výkon a cestu k vítězství. Jdeme pro to. Vítězství!“ uvedl Jiří Procházka na svém Instagramu.

Původně se měl Procházka utkat znovu s Teixeirou, ale k odvetě nedošlo, protože si český bojovník poranil rameno. Poté byl dohodnut mistrovský zápas proti Američanu Jamahalu Hillovi, jenže i on se zranil.

Duel Procházka – Pereira se uskuteční v Madison Square Garden v rámci UFC 295, jejímž vrcholem bude titulový zápas v těžké váze Jon Jones –⁠ Stipe Miocic.

Procházka se v současné době připravuje na Islandu, kde má klid od novinářů a veřejnosti. Měl možnost spárovat i se zkušeným islandským bojovníkem Gunarem „Gunni“ Nelsonem, který je profesionálním umělcem smíšených bojových umění a v současné době soutěží v divizi welterové váhy Ultimate Fighting Championship, jak je uvedeno na Wikipedii.

Zdroj: Instagram , usatoday.com