Jezdci z New Yorku počítají do budoucna s Chytilem. Nabídli mu čtyři a půl milionů dolarů ročně

Přidat na Seznam.cz

Vytrvalost, trpělivost a nakonec kvalitní výkony pomohly Filipu Chytilovi, aby mu Rangers nabídli novou smlouvu. Spíše by se dalo říci, že ho ocenili velkým balíkem peněz. Český hokejový útočník uzavřel s newyorským klubem novou čtyřletou smlouvu. Přijde si na celkem 17,75 milionů dolarů (což dělá v přepočtu asi 385 milionů korun), ročně si tak vydělá téměř 4,5 milionu dolarů.

Newyorští jezdci letos míří vysoko, oprávňuje je k tomu kvalitní kádr – Zibanejad, Panarin, Tarasenko či Trochet. Ale zároveň New York Rangers myslí i na budoucnost, a proto se snaží udržet tzv. „Kid Line“, v které působí mladí hráči Kaapo Kakko, Alexis Lafreniere a právě Filip Chytil. Tito mladíci jsou sehraní ve třetí formaci, ale je otázka času, kdy se v hierarchii posunou výše.

„Zde je ukázka, jak vychovávat hráče prvního kola draftu,“ říká ve svém komentáři na adresu Chytila renomovaný novinář Larry Brooks. „Pro třiadvacetiletého Čecha i pro „Blueshirts“, kteří mají problémy s platovým stropem, to byla výhra, protože nyní mají na příští čtyři sezóny k dispozici působivý triumvirát Mika Zibanejad, Vincent Trocheck a Chytil,“ dodal redaktor z New York Post.

Chytil působí v NHL už pět let a celou dobu navléká jen dres newyorských Rangers. Za tu dobu si rodák z Kroměříže vytvořil v klubu několik zajímavých a úctyhodných statistik. Např. je druhý nejlepší v počtu odehraných zápasů před dovršením 24 let. Na prvního Rona Greschnera (335) ztrácí jen 19 zápasů. Dalším zajímavým počinem pro newyorské kronikáře je tento údaj – pouze čtyři hokejisté v historii Rangers zaznamenali více gólů v play-off v jedné sezoně před dovršením 23 let. Chytil jich dosáhl sedm (Alex Kovalev – 13, Ron Duguay – 11, Don Maloney a Don Murdoch – 8.

Zdroj: nhl.com, nypost.com