Jednou Tygrem, navždy Tygrem. Filippi se upsal Liberci na další tři roky

Přidat na Seznam.cz

Liberečtí Bílí Tygři už pár let nepatří mezi favority na extraligový titul, přesto se útočník Tomáš Filippi rozhodl zůstat nadále pod Ještědem. Jako současný nejproduktivnější hráč naší nejvyšší soutěže možná byl v hledáčku nejlepších českých (Pardubice, Sparta či Třinec) či zahraničních týmů, to už je teď ale nepodstatné. Liberecký odchovanec podepsal novou smlouvu, která mu končí v roce 2026. „Pro mě byla priorita zůstat doma. Jsem rád, že jsem podepsal na takhle dlouhou dobu,“ přiznal jednatřicetiletý centr.

Filippi odehrál v libereckém dresu už devět sezon. Působení v nejsevernějším krajském městě však několikrát proložil ruskými štacemi – Magnitogorsk a Chabarovsk. S prvně jmenovaným klubem získal v sezoně 2015/16 titul v KHL.

S libereckými Bílými Tygry vybojoval dvě stříbra (2019 a 2021), nikdy však nemířil k medailovým pozicím, co se týká kanadského bodování. Až letos. Od začátku se mu daří a s 32 kanadskými body ve 28 utkáních vede produktivitu celé soutěže. Navíc je nejlepší na vhazování. „Tomáš si svými výkony od začátku sezony řekl o dlouhodobý kontrakt. Tímto podpisem jsme získali lídra na další tři sezony. Doufám, že přispěje produktivitou k týmovému úspěchu a že vedle něj vyrostou další mladí hráči,“ podotkl hlavní trenér Filip Pešán.

Filippiho formy si všiml i reprezentační trenér Radim Rulík, který ho pozval na probíhající Euro Hockey Tour.

Zdroj: redakce, hcbilitygri.cz