Jawo a Kušej v Mladé Boleslavi. Velké změny už nečekáme, říká trenér Pavel Hoftych

Přidat na Seznam.cz

Nejlepší podzimní střelec Zlína Lamin Jawo a další ofenzivní hráč Vasil Kušej z Prostějova se zapojili do zimní přípravy fotbalistů FK Mladá Boleslav. V kádru se už neočekává velký pohyb jako tomu bylo v předešlých obdobích.

V minulém roce totiž odešli postupně do pražské Slavie na začátku jara Jurásek, Fila a v létě Doudera a Ewerton.

Současný tým je prakticky pohromadě, z čehož chceme vycházet i s výhledem do nejbližších měsíců. Samozřejmě nelze vyloučit ojedinělé zásahy do finálního složení týmu,“ uvedl v těchto intencích trenér Pavel Hoftych na klubovém webu.

Pokud jde o zmíněné nové tváře, pro Vasila Kušeje by působení v Mladé Boleslavi znamenalo vůbec první angažmá v české nejvyšší soutěži. Odchovanec Ústí nad Labem působil v juniorském věku v německém Dynamu Drážďany, hostoval i v rakouském Innsbrucku. Po návratu do ústeckého klubu nastupoval za mateřské Ústí nad Labem v tehdejší druhé lize pod vedením trenéra Jiřího Jarošíka (nyní Teplice). Se stejným koučem se potkal i v Prostějově.

Právě v prostějovském celku se prosazoval i naposledy na podzim a dostal se i do výběru české reprezentační „jedenadvacítky“. Po návratu z turnaje v Portugalsku obdržel Kušej několik prvoligových nabídek. Stály o něj Teplice, Olomouc i Baník Ostrava.

Nakonec „přetahovanou“ o něj vyhrála Mladá Boleslav, jejíž trenér Hoftych o Kušeje hodně usiloval. Ambiciozní mladík se tak vrací z Moravy blíže k severočeskému Ústí, odkud pochází. A zajímavosti je, že i trenér Hoftych začínal svoji sportovní dráhu jako ústecký rodák ve stejném městě jako Kušej.

Třebaže většina českých prvoligových celků zamíří v zimní přípravě za teplem co ciziny, Mladoboleslavští se budou přípravovat především v domácích podmínkách. Zpestřením budou přátelské zápasy včetně startu na půdě německého Lipska. Pro něj to bude generálka na jarní start bundesligy proti Bayernu Mnichov.

Snímek ze stadionu v Mladé Boleslavi.