Jarůšek si zahrál semifinále za Vítkovice, teď posílí v extralize Kladno

Přidat na Seznam.cz

Na jaře si zahrál hokejový útočník Richard Jarůšek semifinále play-off extraligy za Vítkovice, které nakonec obsadily v konečném pořadí čtvrté místo v tabulce. V další sezoně ale zkušený forvard v ostravském klubu působit nebude. Stal se posilou Kladna, které sestavuje kádr pro příští ročník nejvyšší soutěže. Zprávu přinesl web kladenského klubu.

Ilustrační snímek je z kladenského zimního stadionu, srpen 2023.

Dres kladenských Rytířů by měli oblékat i Tomáš Plekanec a Jakub Klepiš, kteří prodloužili smlouvu. Navíc přišel další útočník Michael Frolík, který naposledy působil v Liberci a předtím dlouho v zahraničí včetně zámořské NHL.

Richard Jarůšek je odchovancem brněnské Komety. V roce 2016 se představil na mistrovství světa, hrál extraligu za Mladou Boleslav, Hradec Králové, Spartu, Litvínov a Vítkovice. V nejvyšší soutěži odehrál 426 utkání, vstřelil 127 branek a přidal 113 asistencí. Kromě toho strávil část minulé sezony v Rakousku, kam zamířil po působení v Litvínově. Z Rakouska se v únoru přesunul do Vítkovic, kde ale vydržel jen krátce.

„S Kladnem jsem jednal už loni, ale tehdy to nedopadlo. Letos se to taky táhlo, přišly i jiné nabídky, ale rozhodl jsem se pro Kladno zejména kvůli rodině. Je to kousek z Prahy, navíc se tu hraje extraliga. Všechno převažovalo pro Kladno, takže jsem rád, že to klaplo a můžu tady být,“ svěřil se Jarůšek po prvním tréninku v novém působišti.

„Byli jsme v kontaktu už před minulou sezonou, ale k dohodě nedošlo. Jsme rádi, že jsme se k tomu letos vrátili a dohodli jsme se. Získáváme v něm zkušeného silového útočníka s důrazem v předbrankovém prostoru. Věříme, že naváže na sezony, kdy dával 15 a více gólů,“ uvedl sportovní manažer Rytířů Jiří Burger na klubovém webu.