Jarnkrok se připojil se zraněním k Marnerovi a jsou na vedlejší koleji, Maple Leafs jsou nuceni přepracovat sestavy

Přidat na Seznam.cz

Calle Jarnkrok ve čtvrtek večer ve Philadelphii narazil do mantinelu a poranil si ruku. Dvaatřicetiletý hráč byl v pátek spatřen v tréninkovém centru týmu se sádrou. Jarnkrok se tak připojil k Mitchi Marnerovi, který 7. března utrpěl výron ve vysokém kotníku, a zůstal mimo hru. Marner v sobotu vynechá třetí zápas v řadě, kdy do Toronta zavítá Carolina Hurricanes. S Marnerem a Jarnkrokem jsou Leafs bez dvou svých nejuniverzálnějších a defenzivně nejzodpovědnějších pravých křídel. 

„Dva velmi těžko nahraditelní kluci,“ přiznal kapitán John Tavares. Vzhledem k tomu, že do města přijede silný a vyrovnaný tým Hurricanes, Leafs opět rozdělí Nylandera a Tavarese. Nylander se znovu setká s Maxem Domim, který se přesune zpět na pozici centra druhé formace. K této jednotce se připojí Bobby McMann, který ve středu podepsal dvouleté prodloužení smlouvy. Tavaresovi budou sekundovat 21letý nováček Matthew Kniesand a 22letý Nick Robertson. Noah Gregorwill nahradí Ryana Reavese ve čtvrté lajně. Bruslil vedle Davida Kampfa, českého hokejisty hrajícího za Maple Leafs od roku 2021, a nováčka Connora Dewara, který se posouvá na levé křídlo. 

„Získáváme větší všestrannost,“ vysvětlil Keefe. „Prostě se snažíte mít univerzálnější sestavu zejména s ohledem na soupeře, kterého zítra večer čeká a který bude mít čtyři lajny a skóre rozložené do čtyř řad stejně jako kdokoli jiný v lize, takže to bude večer, kdy budeme potřebovat čtyři lajny.“

Hurricanes jsou v této sezóně celkově druzí v procentuální úspěšnosti trestných střílení (85,4). I za soupeřní tým nastoupí jeden český hokejista, a to Martin Nečas.

Leafs jsou v této sezóně celkově čtvrtí v procentuální úspěšnosti přesilových her (26,6), ale mají špatný aktuální bilance. V posledních osmi zápasech má Toronto ve výhodě u mantinelu bilanci 1/20, píše portál portál TSN.

Zdroj: TSN