Jakub Voráček možná nepojede na mistrovství světa. Co se stalo?

Přidat na Seznam.cz

Český útočník letošní sezonou pokořil životní hranici, když ze začátku roku odehrál v nejprestižnější soutěži svůj tisící zápas. Oslavit to navíc mohl v týmu, kde celou svoji hokejovou kariéru započal. Voráček se výměnou za Cama Atkinsona vrátil zpět do Columbusu, který si ho v roce 2007 vybral jako sedmičku draftu, píše server Hokej.

Český hokejista, jenž v létě oslaví 33. narozeniny, do boje o letošní Stanley Cup pravděpodobně nezasáhne. Columbus se nachází v Metropolitní divizi na šesté příčce a na postup ztrácí propastných patnáct bodů. Blue Jackets navíc nedokázali zvítězit už pět zápasů v řadě.

Voráček v aktuální sezoně odehrál 65 zápasů a podílel se na 49 gólech (5+44), přesto to na play-off zřejmě stačit nebude. Do konce základní části zbývá ještě necelých 20 zápasů, nicméně stáhnout patnáct bodů už je prakticky nereálné.

Vzhledem k tomu, že se turnaj přibližuje každým dnem, navštívil generální manažer Petr Nedvěd zápas Columbusu s Islanders. Proto by mohla dříve nebo později přijít otázka ohledně Voráčkova startu v Tampere.

Český forvard se již na adresu národního týmu vyjádřil, „Zatím jsem se s Petrem Nedvědem neviděl, ještě jsme se nebavili. Musím si dát dohromady nohu, protože když jsme hráli s Minnesotou, tak mi ji Foligno málem urval. Pak ke konci sezony s Méďou probereme co a jak.“

Zdroj: hokej.cz