Jakub Voráček je na čtvrtém místě mezi Čechy v tabulkách

Přidat na Seznam.cz

Jakub Voráček, který v současné době působí v týmu Columbus Blue Jackets, si v zápase proti Ottawa Senators připsal další asistenci. Jednalo se o jeho 765. bod v NHL a dotáhl se tak na Václava Prospala v historických tabulkách, jak uvádí server NHL.

Columbus Blue Jackets prohrál proti Ottawa Senators 1:2, nicméně Jakuba Voráčka porážka nemusí tolik mrzet díky jeho individuálnímu úspěchu. V zápase si připsal asistenci. Jednalo se již o jeho 548. gólovou přihrávku v NHL. K těmto asistencím přidal ještě 217 gólů. To celkem činí 765 bodů v nejslavnější hokejové lize. Co se týče takového počínání mezi Čechy, tak dokázal dorovnat Václava Prospala.

Tito dva hokejisté jsou nyní na čtvrtém místě historických tabulek v počtu získaných bodů. Václav Prospal získal 765 bodů za 255 gólů a 510 asistencí. Další Voráčkův bod však bude znamenat, že se osamostatní na čtvrtém místě v této statistice mezi Čechy. Jakub Voráček si v letošní sezóně připsal již 27 bodů. Střelecky se mu příliš nedaří, dokázal se prosadit gólově jen jednou. Avšak asistencí má rovnou 26. V letošní sezóně je čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Třetí místo v historických tabulkách v počtu získaných bodů patří Milanu Hejdukovi, který jich celkem získal 805. Druhé místo patří Patriku Eliášovi s 1025 body. Nejlepším Čechem je samozřejmě Jaromír Jágr, který jich získal 1921.

Zdroj: nhl.com