Jak si vede nejlepší exligový střelec Nikolay Komlichenko, který válel v barvách Mladé Boleslavi? Už pět let hraje v Rusku

Přidat na Seznam.cz

Ještě v ročníku 2018/2019 válel ruský fotbalový útočník Nikolay Komlichenko v barvách Mladé Boleslavi. Ve 32 zápasech se mu podařilo vsítit celkem 29 branek, píše Livesport. I proto brzy tento hráč zaujal i světové kluby a řešilo se, kam v jeho kariéře povedou další kroky. Zamířil do Ruska, jak se mu tam ale nyní daří?

Komlichenko působí v Rusku od ročníku 2019/2020 a ruská válka na Ukrajině na tom nic nezměnila. Původně zamířil do klubu Dynamo Moskva, kde se mu ale příliš nedařilo.

Ve dvou ročnících v celkem 36 zápasech totiž vstřelil jen 7 gólů a Komlichenko se marně snažil navázat na svůj gólový apetit z České republiky.

V Dynamu ale následně s Komlichenkem došla trpělivost, a proto se přesunul jinam. Od ročníku 2021/2022 hraje Komlichenko za klub FK Rostov.

Ani tam ale nejsou gólové výsledky ideální. Letos odehrál celkem 13 zápasů a v nich vsítil jen tři branky. V předešlém ročníku jich bylo celkem 11.

Zdroj: Livesport