Jágrova hokejka nadále mlčí. Zachrání se letos Kladno?

Přidat na Seznam.cz

Kladenské Rytíře můžou utěšovat dvě věci. Za prvé, na Mladou Boleslav ztrácejí v extraligové tabulce „jen“ pět bodů a ještě mají tři zápasy k dobru oproti Středočechům. A za druhé, pokud by přece jenom spadli do baráže, mají s ní už velkou zkušenost, aby si uchovali své setrvání v naší nejvyšší soutěži. Tyto myšlenky však jistě kladenské hráče neuspokojují. „Stojíme totálně po krk v bahně,“ říká doslova kladenský kapitán Radek Smoleňák po domácí porážce s Olomoucí 2:3.

Jeho slova potvrzuje skutečnost, že Kladno prohrálo podesáté v řadě a zaslouženě je na posledním místě. Rytíři se sice ujali vedení, ale záhy o něj přišli… „Nám se v utkání podařilo jít do vedení, bohužel jsme vedli asi dvacet sekund. Soupeř po naší chybě skóroval a o několik minut později jsme ztratili i ten stav 1:1. Ve druhé třetině jsme si vytvořili několik šancí, měli jsme tlak, ale udělali jsme fauly, které by neměly být. Ztratili jsme momentum. Ve třetí části už to bylo takové dobývání olomoucké branky, další gól tam nepadl a bohužel jsme prohráli další zápas,“ uvedl kladenský kouč Pavel Skrbek.

Kladenští fanoušci možná věřili, že až Jaromír Jágr vyjede na led, tak se výsledky zlepší. Ale „božský Jarda“ se i sám hledá, během 13 zápasů nezaznamenal ani bod. Při vší úctě k němu, roky nikdo nezastaví… Zároveň se ukazuje, jak moc chybí bývalý kapitán Tomáš Plekanec, který musel během letošní sezony ze zdravotních důvodů definitivně pověsit brusle na hřebíček.

Olomouckým hokejistům se poprvé letos podařilo zvítězit na soupeřově ledě. Zároveň se také dá říci, že jsou na 95 % zachráněni. Na Kladno mají náskok 25 bodů. „Věděli jsme, že to jednoduchý zápas nebude. Soupeř šel do vedení, pak byly šance na jedné i druhé straně. Hned jsme se vrátili do zápasu, což bylo skvělé. Ve druhé třetině jsme měli možnosti přesilových her, ale soupeř měl vyložené šance, ovšem skvělý brankář nás podržel. Poté jsme odskočili o ty dva góly, ale v oslabení jsme po silném tlaku inkasovali. Stále to nechávalo zápas otevřené. Třetí třetina byla o tom, že jsme to vydřeli. Chtěli jsme ty body urvat, každý hráč ze sebe vydal všechno,“ uvedl olomoucký kouč Róbert Petrovický.

Rytíři Kladno – HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) Branky a nahrávky: 9. Jarůšek, 40. Sideroff (Klepiš, Smoleňák) – 9. Menšík (Ministr), 18. Kusko (Orsava, J. Knotek), 38. Sirota (Navrátil).

Zdroj: rytirikladno.cz, hc-olomouc.cz