Jágr už se zítra může dozvědět soupeře pro své Kladno

Přidat na Seznam.cz

Už uběhlo několik týdnů od konce základní části české hokejové extraligy. Pro poslední Kladno to znamenalo, stejně jako vloni, dlouhé čekání na svého soupeře v baráži o nejvyšší soutěž. Je možné, že už zítra se kladenští hokejisté dozví, s kým se střetnou. Vsetín totiž v souboji se Zlínem vede na zápasy 3:1 a bude tak mít na svém ledě mečbol.

Čtvrté utkání mezi odvěkými rivaly se uskutečnilo ve Zlíně. Hosté začali lépe, už ve druhé minutě se ujali vedení (Bláha). Domácím se ale ještě v první třetině povedlo vyrovnat (14. Salmio). „Měli jsme dobrý vstup do utkání, připravovali jsme se na to a chtěli jsme domácí zaskočit. Dali jsme první branku v utkání, nicméně potom se naše hra začala komplikovat a paradoxně třemi našimi přesilovkami jsme domácí postavili na nohy. Následně jsme v oslabení inkasovali ze situace, na kterou jsme se připravovali,“ uvedl vsetínský kouč Jiří Weintritt.

Ve 25. minutě se Vsetín podruhé v zápase dostal do vedení (Teper), tentokrát Zlín kontroval rychleji (27. Werbik). „Druhý gól jsme si dali vlastní, byli jsme tam na jistém kotouči, ale odevzdali jsme to a za dvě vteřiny byl gól v naší síti,“ pokračoval v hodnocení vsetínský trenér.

Do třetice se mohli radovat Vsetínští, že mají o gól nad soupeřem navrch, ve 45. minutě se trefil Jonák. Ale i tentokrát se dokázal z toho Zlín „vylízat“, o čtyři minuty později byl díky Sedlákovi znovu vyrovnaný stav. Na poslední gól vsetínského Zabuzovse (57. minuta) však už domácí nedokázali zareagovat. „Z našeho týmu jsem cítil, že odhodlání je obrovské a nakonec Zabu (Zabuzovs) šel do obrovského rizika, kdy vytáhl kotouč až k modré čáře, podařilo se mu dostat jej na brankoviště a Berzi (Berzinš) to ztečoval. O tom jsou velcí hráči, že to dokáží vzít na sebe,“ dodal Weintritt.

Zlín tak nyní čeká těžká zkouška na horkém ledě souseda „přes kopec“. „Musíme se připravit na zápas ve Vsetíně a vrátit sérii domů, nezbývá nám nic jiného. Uděláme pro to maximum!“ říká odhodlaně zlínský lodivod Richard Kapuš.

V Kladně už se nemohou dočkat, až zase vstoupí na led k soutěžnímu zápasu. „Nikdy jsem takhle dlouhou přípravu na jakýkoliv zápas nezažil. Určitě to není nic jednoduchého, ale to nejhorší už máme za sebou. Prvních 14 dnů bylo opravdu ostrých a nebylo to ani zábavné, abych se přiznal. Bylo to ale potřeba, do téhle situace jsme se dostali sami a je jenom na nás, jak se připravíme, abychom byli úspěšní,“ říká jeden z nejzkušenějších kladenských hokejistů Radek Smoleňák.

Zdroj: hc-vsetin.cz, beranizlin.cz, rytirikladno.cz