Jágr oslavil narozeniny výhrou. Kladno v boji o záchranu porazilo Mladou Boleslav

Přidat na Seznam.cz

Jaromír Jágr dostal k 51. narozeninám ten nejlepší dárek, co mohl dostat. Jeho Kladno zvítězilo ve velmi důležitém zápase o bytí a nebytí v extralize. Duel dvou týmů ze spodku tabulky dopadl pro Kladenské na výbornou, Mladou Boleslav porazili 2:1 a právě Středočechy namočili do bojů o záchranu.

Ještě na konci ledna to vypadalo s Jágrovým Kladnem velmi špatně. Během jedenácti zápasů prvního měsíce roku 2023 odjížděli kladenští hokejisté z kluziště devětkrát se svěšenou hlavou. Před 14 dny tak byli jasnými adepty na baráž o extraligu. Jenže v posledních třech zápasech získalo Kladno šest bodů, což je přiblížilo v tabulce k dalším namočeným týmům v extraligovém suterénu. Bylo to umocněné i špatnými výsledky Českých Budějovic, Litvínova a Mladé Boleslavi.

Na zápas Kladno – Mladá Boleslav jistě nezapomene především kanadský obránce Jake Dotchin, který v předposlední minutě vsítil rozhodující branku a poté po siréně se dostal do konfliktu se švédským protivníkem Söderlundem. Sice už bylo po zápase, přesto kladenský bijec dostal od rozhodčích flastr 5 minut plus vyloučení do konce utkání. Na první pohled tento trest nedává smysl, když už se nehrálo, ale disciplinární komise k tomu může přihlédnout… Může se tak stát, že Dotchin zmešká důležité páteční utkání s Plzní.

Ale zpátky k utkání Kladno – Mladá Boleslav. Kladenský trenér Pavel Skrbek byl samozřejmě po zápase velmi šťastný. „Byl to z naší strany trošku nervózní zápas, protože hrajeme o bytí a nebytí. Zaplaťpánbůh se nám povedlo dát dvě minuty před koncem gól. Pak už jsme to ubránili. Zaplaťpánbůh za tři body.“

Zdroj: redakce, rytirikladno.cz