Jágr opět bodoval. Kladno však znovu prohrálo

Přidat na Seznam.cz

Jaromír Jágr stále dokazuje, že ani skoro v 51 letech neztrácí nic ze svého hokejového umění. Jeho asistence proti Kometě Brno pomohla Kladnu k zisku bodu. Už to byl jeho druhý zápas po půlroční pauze, kdy se věnoval především „prezidentování“ kladenského klubu. A podruhé si připsal asistenci.

Jágrova asistence na Filipův gól pomohla k vyrovnání na 2:2. V prodloužení však nakonec byli přece jenom šťastnější hokejisté Komety. „V první třetině měla Kometa o něco více ze hry, měla šance, ale my jsme se také neprezentovali špatně. Ve druhé části jsme byli lepším mužstvem, byly tam úseky, které mohly skončit gólem. Třetí část nabídla možnosti na obou stranách, branku mohla dát Komety i my, nakonec se štěstí přiklonilo k Brnu v prodloužení,“ uvedl po utkání kladenský kouč Otakar Vejvoda.

To jeho kolega z brněnské střídačky si tak mohl zapsat vítěznou premiéru. Patrik Martinec byl totiž minulý týden zvolen novým trenérem Komety. Klub tak reagoval na sérii devíti porážek za sebou (!) a odvolalo dosavadního lodivoda Matina Pešouta. „Pár věcí se změnilo, detaily, víceméně to zůstalo stejné. Na ledě stejně hrajeme my. Trenér přinesl svoje věci, na těch jsme pracovali. Celý systém jen tak změnit nejde. Uvidíme, jak nám to půjde dál,“ podotkl brněnský kapitán Petr Holík, který vstřelil dva góly (jeden právě v prodloužení) a na další přihrál.

Brnu pomohla výhra v prodloužení k posunutí se na 7. příčku, naopak Kladno zůstává nadále poslední. Jágrova grupa bude muset zabrat, protože předposlední České Budějovice jim utekly o čtyři body. Třeba až Jaromír Jágr vsítí příště gól, tak to bude i znamenat vítězství.

Zdroj: rytirikladno.cz, sport.ceskatelevize.cz