Jágr na věk nekouká. Předvedl se krásným sólem přes celé kluziště

Přidat na Seznam.cz

Že věk je jen číslo dokazuje Jaromír Jágr každým dalším odehraným zápasem za kladenské Rytíře. Ani v padesáti letech nezapomíná nic ze svého hokejového umění.

Majitel hokejového Kladna se hokejem prostě baví. Ačkoli postavení jeho týmu v tabulce mu zřejmě nějakou tu vrásku na čele přidává, na hokejových schopnostech se vysoký věk neprojevuje.

Jednu takovou Jaromír Jágr předvedl v utkání s Motorem České Budějovice. Ve třetí části za stavu 5:2 pro domácí si převzal puk na vlastní modré čáře. Když viděl volný prostor na pravé straně neváhal a vydal se na spanilou jízdu k budějovické brance.

V tu chvíli snad padli v úžas i obránci Motoru, kteří jen přihlíželi královské jízdě olympijského vítěze z Nagana. Radost z gólového úspěchu překazil Jágrovi strážce domácí svatyně Dominik Hrachovina, který bravurním zákrokem Jágrovu střelu zápěstím ukryl do své lapačky.

Kladenští Rytíři jsou v aktuálním ročníku Extraligy na posledním místě. Na své nejbližší konkurenty ztrácí tři body. Ve včerejší dohrávce podlehli na svém ledě pardubickému Dynamu.

Zdroj: Twitter, redakce