Jablonec slaví první výhru v sezoně. Jeho rival z Liberce si veze potupnou pětku z Karviné

Přidat na Seznam.cz

Rozdílné pocity mají po dnešku fotbaloví fanoušci Liberce a Jablonce. Zatímco hráči Jablonce slaví první výhru v sezoně, když doma porazili Slovácko 2:0, liberečtí fotbalisté si vezou z Karviné vysokou prohru 2:5.

Pro Jablonec je to velmi důležitá výhra a především pro jeho trenéra Radoslava Látala, jehož pozice začala být nejistá. Po loňském rozpačitém ročníku se ani letos zatím Jablonec nedokáže vrátit na pozice, kde býval v minulých sezonách, tzn. atakovat místa zajišťující evropské poháry či alespoň klidný střed tabulky. Až nyní po deseti (!) kolech se dočkal výhry. „Konečně jsme to zvládli. Všichni, nejen já, ale i hráči, cítíme obrovskou úlevu. Tíha vítězství tam pořád byla. Jsme strašně rádi za to, že jsme to zvládli,“ říkal s úlevou jablonecký kouč.

Jablonec zadělal na vítězství v první půli. V 10. minutě dal úvodní branku Chramosta, o deset minut později se gólově zaskvěl Krulich, pro kterého to byla premiérová prvoligová branka. „Jsem za něj strašně rád. Do poslední chvíle jsme se rozhodovali mezi ním a Drchalem. Nakonec jsme se rozhodli pro něj, měl v nohách méně kilometrů z Domažlic a je teď agresivnější a nebezpečnější. Drchy má teď trochu smůlu, má období, kdy mu to tam nepadá,“ vysvětloval Látal.

Ponurá nálada naopak panuje o devět kilometrů dále. Liberečtí fotbalisté jistě doufali, že si ze severu Moravy přivezou minimálně bod, vždyť Karviná předtím prohrála čtyři ligové zápasy a navíc vypadla v českém poháru s třetiligovým Uničovem! Liberec se ale přepočítal. Sice dokázal ve 14. minutě (Mikula) zareagovat na karvinské vedení (Iván), jenže domácí pak přidali v prvním poločase další dva góly (Budínský, Akinyemi). Liberec měl ještě šanci něco udělat s nepříznivým výsledkem, když Tupta na začátku druhé půle snížil na 3:2. Ale Memič a Traoré nepřipustili, aby si Liberec odvezl domů alespoň bod. Opět se tak ukázalo kouzlo nového trenéra. Karvinou totiž tento týden převzal Juraj Jarábek, který vystřídal Tomáše Hejdůška.

Nečekali jsme, že to bude snadné utkání, protože soupeř samozřejmě potřeboval uspět. Vyměnili trenéra, to je vždy impuls. Věděli jsme, že proti nám bude stát agresivní, bojovný soupeř. My to dnes ale nezvládli vzadu, dostali jsme strašné góly,“ podotkl liberecký kouč Luboš Kozel. „Karviná šla do vedení, na to jsme dobře zareagovali, když jsme hned vyrovnali. Přišla pasáž, kde jsme měli dvě gólové šance, vypadalo to, že se to otáčí a místo toho prohráváme o poločase 1:3. Druhý poločas byl podobný. Dáme gól na 2:3, pak šel Denis Višinský sám ná branku, to mohlo být 3:3. Měli jsme tlak a šli jsme si za vyrovnáním. Z brejku jsme ale dostali gól na 4:2 a pak jsme to korunovali chybou na 2:5, takže jsme to nezvládli hlavně v defenzivní části.“

Zdroj: fkjablonec.cz, fcslovanliberec.cz