Jablonec se mohl stát králem severu, ale Liberec dvěma góly v závěru derby zremizoval

Přidat na Seznam.cz

Fotbalové kluby z Liberce a Jablonce už sice několik sezon nepatří mezi naši užší špičku, přesto je toto derby nadále v Libereckém kraji velmi sledované. A o tom letošním prvním souboji se bude ještě několik dní (možná týdnů) mluvit. V 84. minutě vedl Jablonec na soupeřově hřišti 3:1, ale ani to nestačilo zelenobílým k vítězství...

Ale pěkně popořádku. První gól padl už ve 13. minutě. Po ruce libereckého Varfolomieieva v pokutovém území nařídil rozhodčí (po přezkoumání u VARu) penaltu, kterou bezpečně proměnil Chramosta – 0:1.

I druhý gól padl do liberecké svatyně. A opět v tom měl prsty Chramosta, jehož polostřelu (nebo spíše polocentr) v 58. minutě vyrazil gólman Bačkovský nešťastně do spoluhráče Mikuly, od kterého se míč odrazil do branky – 0:2.

Domácím se sice v 73. minutě podařilo z penalty (Rabušic) snížit, avšak o minutu později Tchanturishvili vrátil Jablonci dvoubrankové vedení – 1:3.

Pak už přišla ten zmiňovaný (pro hosty hrůzostrašný) závěr zápasu. V 85. minutě snižoval Preisler a minutu v nastaveném čase přišla pro Liberec ohromná radost, když Chaluš ve skluzu srovnal na 3:3.

Bohužel dál děláme chyby a hned jsme za ně trestáni. Bylo to tak s Budějovicemi i dnes. Celkově jsme mohli mít daleko víc bodů. Ztratili jsme dva důležité body, to nás bude hodně mrzet,“ řekl se smutkem v hlase jablonecký kouč Radoslav Látal.

Liberec si tak před svým rivalem udržel pětibodový náskok. „Dnes jsme nehráli náš nejlepší zápas. V úvodu byl Jablonec lepší, ještě před penaltou jsme tam měli štěstí. Zaskočila nás kvalita soupeře i stav hřiště. Jablonec chodil do útoku a stále hrozil. V začátku druhé půle se nám opět nedařilo a dostali jsme druhý gól. Až penaltou jsme se dostali do hry, ale soupeř hned odskočil na 3:1 a přišlo ještě to zranění Bačkovského. Cením si ale, že i po tomto jsme se zvedli, a hráči to nezabalili. Pomohli nám i střídající hráči, přitom to s námi vypadalo už zle. Máme bod a v samém závěru jsme šli i za výhrou. Mužstvo má nějaký charakter, bojovalo až do konce podobně jako na Spartě,“ ocenil na tiskové konferenci svůj tým liberecký trenér Luboš Kozel.

Zdroj: fkjablonec.cz, fcslovanliberec.cz