Italští ragbisté získali povinné body. Chystají se na Nový Zéland a Francii

Přidat na Seznam.cz

Italští ragbisté se pravidelně účastní mistrovství světa, ale ještě nikdy nepostoupili ze základní skupiny. Podle expertů se jim to nepovede ani letos, protože je ve skupině A ještě čekají domácí Francouzi a historicky nejlepší tým všech dob Nový Zéland. Takže i když se hráčům z Apeninského poloostrova podařilo porazit Namibii a Uruguay s plným počtem bodů, pravděpodobně poletí příští týden domů. Anebo ne?

S postupem do první osmičky se nepočítá ani u Skotska, i když tato země je v trochu jiné situaci než Itálie. Jediná země, kde muži mohou nosit „beztrestně“ sukně, patří už dlouhé roky mezi širší špičku ragbyového světa, ale jejím nejlepším výsledkem bylo čtvrté místo z MS 1991. Navíc kdyby se Skotům podařilo udělat velký výsledek, u nich doma by se to mohutně oslavovalo, což v Itálii, kde je na prvním místě fotbal a pak dlouho nic, by se to tolik pravděpodobně nezaznamenalo. Jenže i Skotové mají v základní skupině nepřemožitelné týmy – Jihoafrickou republiku, s kterou už prohráli a Irsko, které je teprve čeká. Bude to však velmi vyhrocené utkání, které je vždy ozdobou každého světového šampionátu.

Na třetím místě (a první nepostupové příčce) by podle prognóz měli skončit Japonci. Jsou sice v nejlépe hratelné skupině D, ale před hráči země vycházejícího slunce by měli skončit Angličané a Argentinci. Jihoameričané sice na minulém MS skončili už v základní skupině (mimochodem šampionát se konal v Japonsku), ale předtím dosáhli na čtvrtou příčku, čtvrtfinále a v roce 2007 dokonce na třetí místo.

Nejzamotanější skupinou je „céčko“. Očekával se zde jasný postup Walesu a Austrálie. Jenže „Protinožci“ nečekaně prohráli s Fidži a teď musí vyhrát nad britským týmem… V neděli 24. září bude duel Austrálie – Wales jednoznačně nejsledovanějším zápasem dne, v sobotu se to očekává u souboje JAR – Irsko. Fanoušci tohoto drsného, ale férového sportu (fotbalisté by se od nich mohli učit…) se mají na co těšit.

Zdroj: redakce, rugbyworldcup.com