Irové v epické bitvě přetlačili Jihoafričany

Přidat na Seznam.cz

Na mistrovství světa v ragby se odehrál velmi povedený zápas. Ragbisté Irska, kteří jsou v čele světového žebříčku, porazili v Paříži ve skupině B obhájce titulu z Jihoafrické republiky. Irové po výsledku 13:8 neprohráli již v 16. zápase za sebou.

Šampionát podobný vzrušující zápas již potřeboval. Francie předtím zdemolovala nebohé ragbisty Namibie, Angličané si poradili s Chilany a diváci zoufale toužili po nějakém elektrizujícím zápase.
Zápas Irska s Jižní Afrikou byl vůbec jejich prvním setkáním na mistrovství světa.

Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Manie Libbok z penalty a Jihoafričané se ujali vedení.
Irové za vítězstvím, kterým si prakticky zajistili první místo ve skupině, vykročili ve 33. minutě pětkou Macka Hansena. Na 7:3 následnou konverzí zvýšil precizním kopem Johnny Sexton.
Ve druhém poločase Jihoafričané dokázali na chvíli zvrátit průběh zápasu, kdy pětku v 51. minutě položil Cheslin Kolbe a otočil na 7:8. Doplatili však na špatné kopy, když následnou konverzi neproměnil Libbok. Poté skórovali již jen Irové – v 59. zvládl penaltu Sexton a skóre zápasu uzavřel v 77. minutě další penaltou Jack Crowley.

Bundee Aki, jeden z irských hrdinů, nenacházel slov pro skvělé irské fanoušky, jak napsal The Guardian. „Nemám slov. Tihle irští fanoušci jsou neuvěřitelní a bude to jen větší a šílenější, jak budeme pokračovat. Věděli jsme, že musíme být podat ještě lepší výkon ve všech oblastech hry než v předchozích dvou zápasech. Ale věřili jsme si a víra, kterou máme, je neuvěřitelná.“

Jihoafričané našli na mistrovství světa přemožitele po osmi vítězných zápasech. Jedna série skončila, druhá pokračuje. Zvládnou irští ragbisté dojít až k titulu a potvrdit pozici současného nejlepšího národního ragbyového týmu na světě?

Zdroj: The Guardian