I tygři mají devět životů. Liberec vstal z mrtvých a může se těšit na Spartu

Přidat na Seznam.cz

Jestli mají kočky opravdu devět životů, se asi nikdy nedozvíme. Jedno je však jisté, tygři mají více než jeden. I takto by se dalo s nadsázkou zhodnotit osmifinálové klání extraligových klubů mezi Libercem a Olomoucí. Bílí Tygři, jak se říká libereckým hokejistům, už prohrávali na zápasy 0:2. S tímto skóre odjížděli na Hanou ke dvěma utkáním. A obě museli vyhrát, aby měli šanci doma dokonat obrat v sérii. Povedlo se to a nyní se liberečtí fanoušci mohou těšit na duely se Spartou.

Liberec bude hodně spoléhat na nejlepšího střelce základní části Tomáše Fillipiho, který se vrací k duelu s Olomoucí. „Kdo si před touhle sérií myslel, že to skončí 3:0, nebo naším lehkým vítězstvím, se úplně zbláznil. Tyhle otázky a spekulace jsem krotil už od začátku, protože Olomouc ukázala, že má zkušený mančaft. Když se podíváte na jejich soupisku, tak je to jeden zkušený hráč vedle druhého, kteří už takových zápasů zažili dost. Jsem rád, že se nám to povedlo, udělali jsme si to sami těžké. Vyhrát dvakrát ve dvou dnech v Olomouci, to se podle mě moc týmům nepovedlo. Jsem pyšný, že jsme to zvládli.“

Zatímco do souboje s Olomoucí vstupoval Liberec jako mírný favorit, tentokráte bude v opačném postavení. „Doufám, že přijde dost lidí, ať už u nás, tak na Spartě. Samozřejmě se jedná o obrovsky kvalitní mužstvo. Víme, jaké mají hráče a co nás čeká. Musíme si teď trochu odpočinout a připravit se na ně. Bude to úplně jiný hokej, ale věřím, že nejsme bez šance,“ říká liberecký obránce Ronald Knot.

Pokud by Liberec s Olomoucí vypadl, hrála by Sparta s Hradcem Králové. Z obou možných soupeřů je Liberec asi atraktivnější varianta, protože jsme se s nimi několikrát potkali a série je vždycky plná emocí. Pro ostatní diváky bude atraktivní také derby Pardubic s Hradcem,“ říká sparťanský útočník Jan Buchtele. Je to o nás. Když se budeme soustředit na sebe, jsme schopni Liberec vyřadit,“ dodává Buchtele.

Další čtvrtfinálové dvojice: Třinec – České Budějovice a Kometa Brno – Litvínov. „Poctivě se připravujeme. Tím, že už máme do čtvrtfinále konkrétní tým, soustředíme se přímo na Litvínov. Máme tomu přizpůsobené tréninky. Litvínov celý rok předváděl velmi dobrý hokej, držel se na vrchu tabulky, takže si myslím, že to bude vyrovnané. Budou rozhodovat maličkosti, na to se budeme muset připravit,“ říká brněnský obránce Marek Ďaloga.

Zdroj: hcbilitygri.cz, hcsparta.cz, hc-kometa.cz