I Japonsko má svého „Jágra“. Noriaki Kasai si v 51 letech doskočil pro body

Přidat na Seznam.cz

Jaromír Jágr i ve 52 letech nadále naskakuje na český led. Je pravda, že nejlepší roky už má za sebou, přesto je to obdivuhodné se nebát měřit na kluzišti s protivníky o dvacet či třicet let mladšími. Něco podobného zažívá i japonský skokan na lyžích Noriaki Kasai. Ve věku 51 let a osmi měsíců se v sobotu spustil ze skokánku v domácím Sapporu. A byl to úspěšný skok, protože se kvalifikoval z 28. místa do druhého kola. Po pěti letech si tak připsal body do Světového poháru.

Kasai se naposledy představil ve Světovém poháru vloni a to také v Sapporu. Před rokem se mu ale nedařilo a z kvalifikace do závodu nepostoupil. Letos v prvním kole skočil 117 metrů, ale druhé kolo už se mu nepovedlo a skončil třicátý.

Noriaki Kasai je historicky nejstarším vítězem závodu Světového poháru a také nejstarším olympijským medailistou (obojí v 41 letech). Těžko předvídat, kdy definitivně pověsí „skočky“ na hřebík. Spíše má naopak myšlenky nominovat se na olympijské hry 2026.

Závodu v Sapporu se zúčastnil i český skokan Roman Koudelka. V prvním kole skočil 122,5 metrů a byl dvanáctý. Druhý skok mu ale nevyšel podle představ (121) a klesl o tři příčky.

Zdroj: redakce, fis-ski.com