I hokejový gólman může mít dobrou mušku. Nesmí jí však použít při hodu lahví po rozhodčím…

Přidat na Seznam.cz

Poslední dobou vám na stránkách Sportdeníku přinášíme zajímavé příběhy hokejových gólmanů. Některé jsou potleskuhodné, když brankář vsítí gól přes celé kluziště. Jindy se strážci hokejových svatyní navzájem poperou. A zajímavé je i např. i to, když gólman posílí „úhlavního nepřítele“ předešlého klubu. Dnes to bude spíše příběh k zamračení, protože jak jinak reagovat na to, co provedl finský brankář Kasimir Kaskisuo.

Zápas švédské nejvyšší hokejové ligy mezi Leksandem a HV 71 probíhal zpočátku podle předpokladu, tzn. favorizovaní domácí si vytvořili náskok 2:0. Jenže hostům se povedlo vyrovnat a zápas došel do prodloužení. Během nastaveného času poté nastala situace, která se domácím vůbec nelíbila. Podle nich obdržel hostující Andy Miele přihrávku na útočnou modrou čáru v momentu, kdy střídající hráč teprve přeskakoval mantinel. Miele se následně natlačil před branku a bekhendem šikovně skóroval. „Křivdu“ neunesl gólman Kaskisuo, který mrštil svou láhev s vodou po hlavním rozhodčím. A trefil se přesně, jak je vidět na videu níže.

Disciplinární komise se s finským gólmanem ve službách švédského týmu nepárala. Napařila mu stopku na nejbližších pět zápasů. Z toho tři ještě zasahují do konce základní části a dva následně do vyřazovacích bojů. Navíc ještě musí devětadvacetiletý brankář, který odchytal dva zápasy v NHL, zaplatit pokutu 23 750 švédských korun (v přepočtu přes 50 tisíc Kč).

Zdroj: redakce, stv.se