I bez Varadi si přivezly Pardubice z lázní výhru. Musely však dohánět třígolové manko

Přidat na Seznam.cz

Jakoby se snad pardubičtí hokejisté nemohli vzpamatovat z toho, že už je netrénuje Václav Varaďa (ať už jeho odchod vnímali pozitivně či negativně…) a absolutně nezvládli první dvě třetiny zápasu v Karlových Varech. Ve 45. minutě prohrávali 0:3 a málokdy by si na ně vsadil. Na sociálních sítích už fandové Pardubic dávali naštvaně najevo, že za nepříznivý výsledek může absence předešlého kouče.

Jenže nakonec to pro „Perníkáře“ dopadlo dobře. Během necelých deseti minut srovnali skóre a v prodloužení během přesilovky si zajistili dva body. A protože Sparta také vyhrála až po základní hrací době, na čele tabulky nedošlo k žádné změně. Pražané vedou o bod, avšak Východočeši mají ještě dva zápasy k dobru.

Pro naše hráče to byl obrovsky těžký zápas. Tým byl, po tom co se událo, pod obrovským tlakem. Takový průběh jsem i očekával, kluci hrozně chtěli, ale byla tam křeč a samozřejmě nám nepřidalo, že jsme dostali jako první gól. I když jsme si šance vytvořili, nebyli jsme schopní dát gól, a proto tam byla taková křeč,“ podotýká bývalý asistent a nyní nový kouč Pardubic Marek Zadina. „Dostali jsme se do stavu 0:3, ale my jsme si furt věřili a na hráče jsem apeloval, že nic není nemožné, že musíme věřit a jsme schopní to otočit. To se nám potvrdilo ve třetí třetině a v prodloužení. Jsem rád za ty kluky. Obrovská pochvala do kabiny, jak se s tím zápasem porvali pod takovým tlakem a byli schopní se ve třetí třetině takhle rvát.“

V karlovarské kabině zavládl smutek…. „Samozřejmě, kdybychom před zápasem věděli, že s nimi budeme dnes brát bod, tak ho bereme všemi deseti. Teď jsme zklamaní, ale myslím si, že postupem času ten bod ještě doceníme,“ řekl útočník Energie Tomáš Rachůnek.

Energie Karlovy Vary – Dynamo Pardubice 3:4 v prodloužení (2:0, 0:0, 1:3 – 0:1) Branky a nahrávky: 8. Hladonik (O. Beránek, Plutnar), 19. T. Rachůnek (D. Mikyska), 42. Jiskra (T. Rachůnek, Kangasniemi) – 47. Košťálek (A. Musil, Poulíček), 51. Paulovič (T. Dvořák, Hyka), 55. T. Dvořák, 64. M. Kaut (L. Sedlák).

Zmiňovaná Sparta naopak o vedení přišla. Po dvou třetinách vedla 2:0, ale Hradec Králové dokázal dotáhnout zápas alespoň do prodloužení. V něm gól nepadl, a o výsledku tak rozhodly samostatné nájezdy. „Mrzí nás, že nemáme tři. Ale v prodloužení jsme měli i dost štěstí a mohli mít pouze jeden. Dva jsou tak nakonec dobré. Za stavu 2:0 jsme udělali nějaké zbytečné fauly, to by se nám stávat nemělo. Hradec už neměl ve třetí třetině co ztratit. Vyrovnávací gól byl dost šťastný, ale naše dvě trefy byly taky takové „parády“, takže si nemáme na co stěžovat. Že by si dal soupeř v zápase dva vlastňáky, to si fakt nepamatuju,“ podotkl Pavel Kousal, který byl autorem rozhodujícího nájezdu.

Hradec Králové – Sparta Praha 2:3 po nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0) Branky a nahrávky: 43. Okuliar (Estephan, Pláněk), 54. Okuliar (Miškář, Blain) – 19. Konečný (Moravčík), 34. Němeček (R. Horák, Chlapík), rozhodující nájezd P. Kousal.

Zdroj: hcsparta.cz, hcdynamo.cz, hokejkv.cz