I bez souboje roku Vémola – Kincl viděli fanoušci MMA v Praze skvělé souboje

Přidat na Seznam.cz

Turnaj Oktagon 38, který se uskutečnil v pražské O2 aréně, přišel už před několika týdny o svůj největší trhák. Kvůli onemocnění Karlose Vémoly nedošlo k jeho tolik očekávanému souboji s Patrikem Kinclem. Ale i bez tohoto zápasu roku MMA na české půdě (jiný duel nebyl tak vyhecovaný) si diváci přišli na své.

Místo zmiňované dvojice se hlavním středobodem pátečního večera měl stát souboj Čecha Filipa Macka a Američana Gustava Lopéze. Titulový zápas v bantamové váze nakonec patřil zámořskému bojovníkovi, který udolal Macka už před koncem prvního kola. „Nevím, proč to nevyšlo. Chtěl jsem se přetočit na všechny čtyři a zvednout se ze země, ale bohužel. Věděli jsme, že soupeř umí tuhle gilotinu, připravovali jsme se na to, ale nevyšlo to, “ popisoval Macek novinářům své pocity z duelu, který musel „odklepat“, aby nedošlo ke zranění.

Je pravda, že Lopéz byl favorit, vždyť už má na kontě dokonce i čtyři zápasy v nejprestižnější organizaci UFC, přesto si Macek na něj věřil. „Macek to zkusil dobře v postoji, tam by asi mohl zahrozit. Lopez má ale mnohem větší zkušenosti. Zápasil v UFC s mnohem zkušenějšími borci. A bůhví, co má kde mimo záznam. Škoda, že to Macek neudržel v postoji, vše mohlo probíhat jinak a déle. Nicméně nikdy nerozumím tomu, proč tak rychle, tak zkušení borci vzdávají…,“ řekl zkušený bojovník a trenér Petr Kníže.

V hlavním programu se představili i další čeští bojovníci. Matúš Juráček též prohrál, tentokrát to bylo ve velterové váze. Nad jeho síly byl Francouz Alex Lohoré, který Čecha porazil ve třetím kole technickým K.O. S Francouzem (Jorick Montagnac) prohrál i Daniel Škvor.

Kromě MMA viděli diváci i boxerské souboje. Tím nejzajímavějším byl jednoznačně duel Václav Mikulášek – Gábor Boráros. Vítězství na body si nakonec připsal Mikulášek, který je známý pod přezdívkou Baba Jaga. „Omlouvám se, jestli se to někomu nelíbilo. Omlouvám se Gáborovi za ty dva fauly. Mrzí mě to, ale chtěl bych poděkovat všem, co na mě přišli,“ řekl Mikulášek v kleci do mikrofonu.

Zdroj: fights.cz, Twitter, Instagram