I bez Krejčího a Bergerona Boston řádí. Stává se opět velkým adeptem na Stanley cup, avšak bez násilníka Lučiče…

Přidat na Seznam.cz

Ten kdo čekal, že po odchodech Patrice Bergerona (definitivní ukončení kariéry) a Davida Krejčího (konec působení v NHL) se Boston propadne mezi průměrné týmy, tak se hodně mýlil. Po sedmnácti odehraných zápasech jsou bostonští Medvědi nejen nejlepší ve Východní konferenci, ale mají celkově nejvíce bodů napříč celou kanadsko-americkou soutěží.

Hlavními tahouny jsou nadále David Pastrňák a Brad Marchand. Česká megahvězda je druhá nejlepší v bodování (12 gólů a sedmnáct asistencí) a Kanaďan se drží se slušnými čísly (7+12) v první třicítce. Další hráče Bostonu sice najdeme až kolem první stovky, ale je jich tam dost (Pavel Zacha, Charlie Coyle, Charlie McAvoy či James van Riemsdyk), což kompenzuje nepřítomnost dvou zmiňovaných kolegů, kteří ještě vloni za hlavní město amerického státu Massachusetts hráli.

V posledním utkání proti Tampě Bay měl Boston velkou smůlu. Ještě pět vteřin před koncem vedl 4:3, ale Stamkos srovnal a v prodloužení Hagel vystřelil Tampě vítězství. Avšak ztracená prohra je menší problém. Velký průšvih se naopak točí kolem Milana Lučiče. Bostonský útočník je podezřelý z napadení a ublížení na zdraví člena rodiny. Zámořská média přinesla zprávu, že se měl 35letý forvard pokusit udusit svou manželku Brittany. Podle policie měla zarudlý krk, lékařské ošetření ale odmítla.

Pokud by se obvinění prokázalo, hrozí Lučičovi trest na dva a půl roku vězení. Předběžné slyšení bylo stanoveno na 19. ledna. V současné době Lučič nenastupuje do zápasů, což ale nesouvisí s aférou, ale kvůli problémům s kotníkem.

Zdroj: cbsnews.com, nhl.com, dailymail.uk.com