I Barbora Špotáková by zaházela lépe. Trio českých oštěpařek neuspělo v kvalifikaci

Přidat na Seznam.cz

Barbora Špotáková vloni oficiálně ukončila vrcholovou mezinárodní kariéru (na méně významnějších závodech by se snad měla ještě příští rok ukázat) a hned se ukazuje, jaká je za ní oštěpařská díra. Na probíhajícím mistrovství světa se sice nominovala hned trojice našich oštěpařek (Nikola Ogrodníková, Irena Gillarová a Nikol Tabačková), jenže ani jedna se do finále nedostala...

Na nedávném mistrovství ČR hodila Barbora Špotáková 57, 13 metrů a jak sama po závodě uvedla, netrénuje (logicky) už tak naplno jako dříve. Když si představíme, že kdyby zůstala v plném tréninkovém režimu, hodit 60 metrů by pro ni nebyl žádný problém. A kvalifikovala by se do finále na MS. A to není dobrá vizitka pro naši trojici.

Nikola Ogrodníková byla vylosovaná do skupiny A, kde z osmnácti závodnic obsadila předposlední místo výkonem 54,59. „Jsem samozřejmě moc zklamaná a fakt mě štve, že ve finále nebudu. Ale můžu si za to sama, protože jsem v té technice nenašla nic, co by mi pomohlo poslat ten oštěp do delší vzdálenosti. Měla jsem na to tři pokusy, ani jeden mi nevyšel, prostě jsem házela blbě,“ řekla před televizní kamerou 33letá oštěpařka.

Zbývající české oštěpařky startovaly ve druhé skupině a též jim chybělo kolem pěti metrů navíc, aby se dostaly mezi finálovou dvanáctku. Tabáčková hodila 55,45 metrů a Gillarová 54,15m.

O Nikol Ogrodníkové se dlouhé roky mluví jako o nástupkyni Špotákové, ale zatím se jí povedlo během necelých deseti let při vrcholových závodech získat jen stříbro z ME 2018.

Zdroj: redakce, ceskatelevize.cz, worldathleticsorg